Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpívali jste s námi a byli jste skvělí! Děkujeme!

Orlickoústecko – Po loňské úspěšné premiéře projektu Česko zpívá koledy na Orlickoústecku jsme doufali, že se opět najdou města a obce, které se do zpívání zapojí. Realita však předčila naše očekávání.

12.12.2013
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v České Třebové.Foto: Milan Michalski

Lanškroun, Česká Třebová, Vysoké Mýto, Žamberk, Brandýs nad Orlicí, České Heřmanice, Mladkov, Lichkov, Sopotnice, Lukavice a Helvíkovice, z těchto jedenácti míst postupně přicházely přihlášky. Za nimi stály obecní úřady, domy dětí, „zušky", farnosti, klub Babinec z Mladkova, klub seniorů, Pivovar Žamberk, muzikanti, ale i jednotlivci. Těm všem patří naše poděkování nejen za to, že se přihlásili, ale i za úsilí, které přípravě zpívání věnovali a kterým pro akci nadchli stovky lidí v celém regionu.
Už ve středu večer se nám začaly scházet fotografie a první ohlasy. K naší velké radosti pozitivní a nadšené. Akce Česko zpívá koledy splnila svůj cíl: přimět lidi, aby se v předvánočním shonu zastavili, sešli se, pozdravili se, popřáli si hezké svátky… a vše završili zpěvem koled, který ve stejný okamžik zněl celou republikou. Moc nás těší a zároveň zavazuje, že z většiny míst už nyní zaznívá: Za rok budeme zpívat znovu! A ta příležitost tu skutečně bude. Příští rok se sejdeme opět ve středu, a to 10. 12. 2014.
A jak to dopadlo letos? Podle seriózních odhadů nás zpívalo více než osmnáct set!!! Konkrétně: Vysoké Mýto 350, Lanškroun 250, Česká Třebová 250, Žamberk 180, Brandýs n. O. 120, Lukavice 200, Sopotnice 150, Mladkov 110, České Heřmanice 80, Lichkov 60, Helvíkovice 80. Super! 

Pestrou fotogalerii ze všech jedenácti míst, kde se zpívaly koledy, najdete v pátečním vydání Orlického deníku.
Už ve čtvrtek najdete na webových stránkách Orlického deníku fotogalerie ze všech zúčastněných měst, v pátek potom na webu přibudou i fotogalerie z vesnic.

Jak to vidí Karel Pokorný: Smekám před vámi!

Před všemi, kdo se letos na Orlickoústecku ja- kýmkoli způsobem zapojili do projektu Česko zpívá koledy, smekám. Dělám to s velkou a upřímnou radostí!
Jen skutečnost, že nás letos zpívalo kolem osmnácti set, mě fascinuje. Je hezké, že se lidé dokázali sejít a společně zpívat. Sám jsem už podruhé zpíval s kolegy z kapely PPS na farní zahradě v Lanškrouně. Bylo moc příjemné vidět tváře plné pohody a slyšet nadšený sbor malých i velkých „koledníků". Nálada byla jedinečná a podle zpráv z ostatních „zpívajících míst" tak tomu bylo všude. Dobrá věc se podařila. Díky vám!
Karel Pokorný, šéfredaktor

Autor: Šárka Mikulecká, Karel Pokorný

12.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.

Volby pokračují až do 14 hodin, výsledky budou večer

Adam Jirsák rozšířil rodinu Veroniky a Tomáše z Českých Heřmanic. Když se 16. října v 6.56 hodin narodil, vážil 3,7 kg. Doma se na něj těší sestřička Sára.
16

Miminka z Orlickoústecka

OBRAZEM: Voliči vybírají poslance

Orlickoústecko - O volby do Poslanecké sněmovny byl v pátek zájem. V sobotu mohou voliči pro svého favorita hlasovat od osmi do 14 hodin.

Michal Hrůza zahraje pro postižená dvojčata

Vysoké Mýto, Dolní Újezd - Jedenáctý ročník festivalu Hudba pomáhá podpoří Jana a Radovana.

Odhalí pomník rodákovi, jehož jméno minulý režim odsoudil k zapomnění

Česká Třebová - Město napravuje resty, které má ke svým významným rodákům. V ulici Na Splavě bude odhalen pomník Gustavu Habrmanovi, prvorepublikovému ministru školství a sociální péče.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení