„Je to festival rodinného typu, kde si najdou zábavu všichni. Děti jistě ocení šlapací káry, koloběžky, minicirkus a představení loutkového divadla O neposlušných kůzlátkách,“ uvedl starosta Zdechovic Robert Chutic.

Upozornil také na leteckou modelářskou show, vystoupení mažoretek, soutěž v páce a divadelní představení O Karkulce červené, které připravili zdechovičtí senioři. Na festivalu vystoupí skupiny Strongmani, Rangers/Plavci, Přeloučská dechovka Vladimíra Kosiny, revivalová kapela Beatles The Bugles, na programu je i bubenická show v rytmu brazilské samby, Acoustic band se zpěvačkou Leonou Šenkovou a after party s dýdžejem. 

Festival ovládne nádvoří zámeckého pivovaru i zámecký park. Ten se obci v posledních letech podařilo zbavit náletových dřevin a nepořádku a upravit. Zdechovice do jeho obnovy investovaly 2,5 milionu korun.

Zámek postavený v 19. století hrabětem Karlem z Paarů a zdevastovaný více než dvacetiletým pobytem sovětských vojsk zatím na svou kompletní obnovu čeká. „Zastupitelstvo obce schválilo zámek k bydlení. Mohlo by tu být 22 bytů,“ uvedl starosta Robert Chutic. První studie však nevyhověla požadavkům památkářů, proto se vrátila k projektantovi, který pracuje na změnách. 

Program:
Park 
10.30 - představení Minicirkusu
11.30 - představení loutkového divadla KOZLÍK - Vodnická pohádka
12.00 - ukázka práce řezbáře
12.30 - představení Minicirkusu
13.00 - vystoupení Strongmani
15.00 - představení loutkového divadla Kozlík - O neposlušných kůzlátkách
16.45 - vystoupení Strongmani
19.00 - O Karkulce červené 

Nádvoří zámeckého pivovaru (časy jednotlivých vystoupení na hlavní pódiu jsou orientační)
14.00 - Přeloučská dechovka Vl.Kosiny 
mažoretky Sluníčko Kolín
15.45 - skupina Adrenalin
17.00 - koncert skupiny Plavci - Rangers
20.00 - koncert skupiny The Bugles - The Beatles revival 
21.30 - TAM TAM Orchestra Batucada - bubenická show v rytmu 
brazilské samby
22.30 - Acoustic band s Leonou Šenkovou
23.30 - After party s DJ Lubošem Formanem