„Chtěli jsme mít hotovo už někdy v srpnu. Zpoždění, k němuž došlo, je způsobeno tím, že firma, která pro nás modulární systém vyráběla, je přetížená zakázkami,“ vysvětluje místostarosta Václav Mačát.
 Objednání modulu se podle místostarosty pozdrželo schvalováním navýšení rozpočtu. „Objednali jsme to pozdě, nečekali na nás, upřednostnili jiné zakázky,“ dodává Václav Mačát. Rozpočtovou změnu projednávali zastupitelé v březnu. Přes výhrady některých opozičních politiků, že jde o projekt zbytečný a předražený, byla jeho realizace zastupitelstvem posvěcena.

Budování zázemí začalo na jaře přeložkami inženýrských sítí. Modulární systém byl na místo usazen před několika dny. Nyní se podle Václava Mačáta dokončují práce uvnitř modulu. Následovat bude fasáda, oplocení a dětské hřiště.

Otevřít zázemí chce město rozhodně ještě letos. „Původně jsme mysleli, že stavbu stihneme dokončit do 28. října, ale protáhlo se to, práce jsou v mírném zpoždění. Předpokládáme, že hotovo bude zhruba do měsíce. Raději bychom otevřeli už na jaře, ale čekat nebudeme. Zkusíme otevřít i na zimu,“ vysvětluje místostarosta Mačát.

Investice, která byla v rámci změny rozpočtu na jaře schvalována zastupitelstvem, se nezměnila. Vedení města se naopak podařilo získat více peněz na realizaci projektu od Pardubického kraje. „Podařilo se nám získat navýšení dotace. V minulém roce jsme dostali milion a letos nám přidali ještě půl milionu,“ upřesňuje místostarosta Václav Mačát.

Zázemí bude otevřeno celoročně a denně. Provoz kavárničky budou podle místostarosty zajišťovat technické služby. „Zařízení se bude jmenovat Cafe na Knížecí louce. Půjde o kavárnu s rychlým, jednoduchým občerstvením,“ říká ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková.

Otevírací doba bude podle ředitelky korespondovat s venkovním provozem. „V létě bude otevřeno déle, od osmi až do půl desáté večer, v zimě od deseti dopoledne do pěti šesti hodin večer,“ přibližuje Gabriela Horčíková. Provoz kavárny budou zajišťovat zaměstnanci technických služeb. Rovněž provozní náklady ponesou technické služby.

„Chceme se zaměřit spíše na mladé lidi, takže tam bude točené nealko pivo a asi i cidery, které dnes letí, a samozřejmě také občerstvení pro děti,“ nastiňuje Gabriela Horčíková. Podle ředitelky uvažují technické služby o provozování venkovního sezení i mimo sezónu. „Zkusíme udělat i zimní variantu s přítopem. V zimě je in-line stezka vcelku frekventovaná,“ vysvětluje Horčíková. Loňskou zimu upravily technické služby na Knížecí louce běžkařskou stopu, kterou lidé využívali. Podle Gabriely Horčíkové ukáže až čas, jaký bude o služby zájem.