Sportovci ze Žampachu soutěžili v klasickém lyžování na tratích 50, 100, 500 a 1000 metrů a v početném startovním poli se neztratili. Za své výkony si přivezli tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Martin Freisleben, reprezentant domova v závodech na 500 a 1000 metrů, k závodům řekl: „Sněhu letos moc nebylo, museli jsme závodit ve vyšších polohách, ne jak jsme zvyklí. A taky to bylo dost mokré, někdy i pršelo."
Jak už bývá zvykem, týden na horách nebyl jen o závodění, pro sportovce byla připravena řada kulturních a společenských akcí. Je také třeba zmínit, že zimní hry speciálních olympiád už nejsou jen o klasickém lyžování, stále větší oblibě se těší alpské lyžování a snowboarding.
Zda vše proběhlo podle představ pořadatelů, upřesnil Jaromír Fabián, člen prezidia ČHSO a vedoucí výpravy ze Žampachu. „Pořadatelé měli letos s přípravou více starostí než v minulých letech, část poskytovatelů ubytování změnila majitele, jednání byla složitá a dlouho nebylo jasné, zda a jak zimní hry proběhnou. Nakonec se muselo trošku improvizovat, a to i s ohledem na počasí, které nebylo ideální. Myslím ale, že vše nakonec proběhlo ke spokojenosti pořadatelů i účastníků, a věřím, že to špatné máme na nějaký rok dopředu zase vybráno," prohlásil. (gr)