Ústecká radnice už zaznamenala řadu negativních reakcí, obsah  e-mailů je si podobný jako vejce vejci. Jejich pisatelé důrazně protestují proti tomu, že by od nového jízdního řádu měly vlaky RegioJetu Ústím nad Orlicí jen projíždět.

Výsledek jednání zatím není příznivý

Starosta Petr Hájek s vedením této společnosti jednal, výsledek zatím není pro Ústí pří᠆znivý. Jak uvedl, z korespondence, kterou vedl s provozně obchodním ředitelem  RegioJetu Jiřím Schmidtem, vyplývá, že společnost sice nalezla v Ústí nad Orlicí poměrně velkou skupinu věrných klientů, o kterou by nerada přišla, ale kamenem úrazu při sestavování nového jízdního řádu jsou prý dlouhodobé výluky před Prahou, které jízdu vlaků RegioJetu limitují.
O vyjádření k celé věci Orlický deník požádal tiskového mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje. Ten mj. uvedl: „Jízdní řád se uzavírá v září, jednání je tedy ještě otevřeno. Nebudu ale zastírat pravděpodobnost varianty, že od prosince vlaky RegioJet v Ústí zastavovat nebudou. Nás to samozřejmě mrzí, protože velice neradi opouštíme naše zákazníky. Připouštím, že určitou roli mohou hrát výluky na trati. Sestavování nového jízdního řádu, který připravuje Správa železniční dopravní cesty, ale musí zohlednit řadu dalších hledisek, ve hře jsou také další dopravci –  a výsledkem je určitý kompromis.
My se také musíme dívat i na to, kolik cestujících kde nastupuje a v Ústí máme zákazníků nejméně. Musíme volit takové řešení, které postihne co nejméně zákazníků, volit pro nás to nejmenší zlo. Jsme čistě komerční dopravce, nedostáváme žádné dotace, nemáme  žádnou podporu ze strany státu nebo kraje, musíme se chovat ekonomicky. Pokud se rozhodneme v Ústí nezastavovat, bude to výsledek dlouhého uvažování a snahy hledat řešení."
Ústí nad Orlicí to zatím nevzdává.  „O zrušení zastávky  budeme dále jednat," potvrdil včera  Petr Hájek.

Zpráva vyvolává negativní reakce

Žluté vlaky používá velmi často  ke svým cestám i mladá žena z Ústí nad Orlicí, která si nepřála být jmenována. Zpráva o rušení zastávky v Ústí ji   šokovala. Prý se tak má stát  proto, že ti, co si koupí jízdenku pouze z Ústí do Pardubic, zabírají místo těm cestujícím, kteří by jeli mnohem dál. „Od doby, co RegioJet v Ústí zastavuje, se dopravujeme do Olomouce, Pardubic a Prahy jedině jejich vlakem. Dříve jsme jezdili s ČD spíše výjimečně a dopravovali jsme se autem. Absolutně si nechci představovat, že pohodlná sedadla a služby na úrovni budu muset vyměnit za často páchnoucí, špinavé a nekulturní vozy ČD," konstatovala hodně naštvaně.  (daf, ký)