Od 12 hodin rozvíří vodní hladinu již tradiční vodní hrátky, do kterých se mohou zapojit jednotlivci i tříčlenné týmy. „Doufáme, že dobrá kvalita vody ve Dlouhém rybníku ještě dlouho vydrží a do závodů se zapojí desítky plavců, tak jako v minulých letech. Závodit se bude na lehátkách, surfech, ve člunu i volném stylu. Na nejrychlejší plavce z každé kategorie – děti, dospělí, týmy – čekají zajímavé vodní odměny od partnerů letošní Rybníkyády," láká plavce Růžena Tesařová z pořádající agentury. Na vodní hladině nebudou chybět atrakce v podobě aquazorbingu nebo vodního válce, zvedat vlny bude exhibice místního oddílu jachtingu nebo RC modely plachetnic.
Součástí 3. lanškrounské Rybníkyády bude rovněž přehlídka netradičních plavidel, která si sami účastníci sestrojí a přijedou se s nimi pochlubit. V loňských ročnících po Dlouhém rybníku plul například Duch Titaniku, Černá perla i necky s vodníkem a vílou. „Fantazii se meze nekladou a rádi přivítáme jakékoliv netradiční plavidlo s posádkou," doplňují pořadatelé Rybníkyády.
Čas na zábavu budou mít samozřejmě i neplavci, na které čeká doprovodný program na břehu rybníka. Vedle „vodní" pohádky a tančících seniorek a seniorů coby námořníků se návštěvníci letošní Rybníkyády mohou mimo jiné těšit na populární kapelu Maxim Turbulenc či večerní taneční zábavu a fire show.
„Díky našim partnerům bude i letos vstup na třetí lanškrounskou Rybníkyádu pro všechny zdarma. Věříme, že náš ´maximální´ program naláká maximální počet návštěvníků," dodává za všechny pořadatele moderátorka akce Růžena Tesařová z Time4Fun.