Pardubicko

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje:
Jsem z výsledků voleb zklamán, ale: sláva vítězům, čest poraženým. Doufám, že Zeman vnímá nynější rozdělení společnosti a že se ji bude snažit více spojovat. Byl bych rád, aby rozhodoval státnicky, nikoliv na základě pomst a osobních animozit. Ty do politiky nepatří.

Jiří Ševčík, frontman skupiny Pirate Swing Band:
Pozitivní je vysoká volební účast. Negativním aspektem, viditelným čím dál více, je rozdělení společnosti, jež z výsledků těchto voleb více než kdy jindy vyplývá. Osobně mě mrzí, že láska a víra jsou poslední dobou náhle pejorativními výrazy, avšak i když demokracie má své stinné stránky, právě období rozdělení společnosti je zkouškou charakteru každého z nás.

Karel Haas, zastupitel města Pardubice za ODS:
I když prezidentské volby v prvním ani ve druhém kole bohužel rozhodně nedopadly tak, jak bych si přál, je nutné sportovně pogratulovat vítězi. A tím je současný prezident Miloš Zeman. O tom je demokracie; tak ji ctěme i tehdy, když přináší jiné výsledky, než si přejeme.

Orlickoústecko

Vladimír Boštík, podnikatel, ze zdravotních důvodů odstoupil z kandidatury na prezidenta republiky:
Volil jsem Miloše Zemana a očekával, že bude zvolen. Na své poslední tiskové konferenci jsem říkal, že je neporazitelný. Na rozdíl od ostatních kandidátů jsem si sbíral podpisy hodně sám a věděl, že mu lidé vyjadřují velkou podporu.

Zbigniew Czendlik, kněz, Lanškroun:
Volil jsem změnu, pana profesora Drahoše. Plusy, které na volbách vidím, je velká účast, přes 66 procent. Je dobře, že se lidé začínají o politiku zajímat. Před volbami jsem se sám sebe ptal, zda jsou v České republice mimořádné osobnosti, a musím říct, že kampaň docela zajímavé osobnosti vygenerovala. Z některých starých tváří na politické scéně jsem už unavený a jsem rád, že se objevují nové a mladší.

Jiří Junek, ředitel Regionálního muzea Vysoké Mýto:
Jsem hrdý, že jsem z města, kde zvítězil Jiří Drahoš. Mám pocit, že volby vyhráli lidé, které Miloš Zeman reprezentuje, podstatnou část života strávili v socialismu a ovlivnilo to jejich uvažování, je v nich věčná nespokojenost, zanadávat si u pivka, guláše, ale hlavně klídek, žádné prudké pohyby… Měli jsme tu padesát let totality, máme za sebou plus minus pětadvacet let demokracie, zkrátka si ještě pětadvacet let musíme „odkroutit“. Dva miliony sedm set tisíc lidí, kteří volili jinak, to je má naděje do budoucna.

Štáb Jiřího Drahoše 27.1.2018
V Pardubickém kraji Drahoš vyhrál pouze na Orlickoústecku

Svitavsko

Daniel Kvasnička, kazatel a správce Nového kostela Církve bratrské, Litomyšl:
Volil jsem Jiřího Drahoše. Připadlo mi, že je čas na změnu stylu. Rodiče mne vychovávali k tomu, že se nemá lhát, což jeho protivník dělal a dělá. Proto jsem jej nevolil. Respektuji porážku téměř remízou a přeju nově zvolenému prezidentovi Boží požehnání v dobrých věcech a také aby jej Pán Bůh zastavil ve všech zlých. Jde mi o republiku, ale také o prezidentovu duši.

Milan Báča, ředitel Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Svitavy a zastupitel města Svitavy za Sdružení pro město Svitavy:
Prezidentské volby přinesly mimo jiné i zjištění, že je velké množství lidí, které veřejné věci zajímají.

Chrudimsko

Petr Řezníček, starosta města Chrudim:
Dal jsem hlas Jiřímu Drahošovi, v jehož volbě jsem viděl šanci na změnu politického stylu představovaného stávajícím panem prezidentem. Přál jsem si také, aby ztratili vliv někteří lidé, kteří se dnes v okolí Miloše Zemana pohybují a kteří ve mně nevzbuzují žádnou důvěru. Vadilo mi i mlžení o původu peněz užitých ve volební kampani Miloše Zemana.

Ilona Vojancová, Hlinsko, vedoucí Souboru lidových staveb Vysočina:
Volila jsem Jiřího Drahoše. Věřila jsem, že by usiloval o kultivovanější způsob politiky a nastoloval by vize, jež by Českou republiku posouvaly mezi ty státy, jež hrají významnou roli v rámci Evropy a s nimiž se také v Evropě počítá. Styl politiky Miloše Zemana tyto mé představy nesplňuje. Ale demokraticky rozhodla většina, což respektuji.