Až z posledního, jednadvacátého místa kandidátky ČSSD se Martínkovi, který před časem prohlásil, že už v žádných volbách kandidovat nebude, podařilo dostat do zastupitelstva znovu. Podle Radko Martínka bude povolební vyjednávání ve městě složité, šance na straně dosavadní radniční koalice však vidí padesát na padesát. O tom, že by zastupitelský mandát následující čtyři roky nevykonával, dlouholetý komunální politik rozhodně neuvažuje.

"Pokud mi v tom nebude bránit stávající zaměstnání nebo nedojde ve městě k nějakému tragickému vývoji, který bych nemohl akceptovat, zásadně ne. Nikdy jsem to neudělal a neudělám to ani teď, že bych voliče zradil. Když mi voliči dali mandát, tak jej budu samozřejmě vykonávat a budu se snažit pro město jako doposud dělat co nejvíc," říká Radko Martínek s tím, že mandátu se vzdal jenom, když se stal ministrem pro místní rozvoj, protože souběh funkcí považoval za střet zájmů.

Do politiky vstoupil Radko Martínek v roce 1994, kdy se stal zastupitelem a starostou Moravské Třebové. V zastupitelstvu zasedá dodnes, poslední čtyři roky byl rovněž členem rady města. O čtyři roky později byl za ČSSD zvolen do Poslanecké sněmovny. Poslanecký mandát dvakrát obhájil. Od dubna 2005 do září 2006 byl ministrem pro místní rozvoj v Paroubkově vládě. V letech 2008 až 2012 byl rovněž zastupitelem a hejtmanem Pardubického kraje. Senátorem se stal Martínek před šesti lety. Na jaře letošního roku oznámil, že znovu na senátorský post kandidovat nebude.