Výsledek je zatím ve hvězdách, nebo spíš v kartách? Kartářka Ellen Koppová z České Třebové volit půjde, s kartami se ale o tom, koho vybrat, neradí. Přesto její rozhodování ovlivňují. „Radím se spíš sama se sebou, ale i karty k tomu napomáhají. Díky kartám vím, s čím jsou nebo nejsou lidé spokojení, co se v nich odráží. Dávám na svůj vnitřní cit a dolaďuji to přes názory lidí a problémy, se kterými se potýkají," vysvětluje.
Právo volit lidé hojně využili už v pátek, sotva se otevřely volební místnosti. „Říkám si, ať to mám za sebou," uvedl na vysvětlenou osmaosmdesátiletý pan Ladislav, který před volební místností v ZŠ Nádražní v České Třebové postával už deset minut před druhou. „Volím pořád stejně. Uvítal bych změnu, ale nebude," dodal. Mezi prvními přišel i o několik generací mladší Martin Kocanda: „Nevolím pořád stejně, ale vždycky mám jasno. Vybírám podle toho, co ti lidé dokázali." Podle vlastní zkušenosti s lidmi volil bývalý třebovský starosta Jiří Pásek: „Je potřeba, aby tam byli lidé zkušení, kteří už mají znalosti z komunální politiky."
Ne každý své možnosti využil. Třicátník Lukáš z Ústí nad Orlicí žije v Praze, do rodného města se pravidelně vrací. O tomto víkendu však nepřijede, volit nepůjde. Jak říká, nemá motivaci: „I kdybych volit šel, nic by se nezměnilo. Dění v kraji sleduju z povzdálí. Protože tam nežiju, nemám takový přehled."