Sudý počet míst v zastupitelstvu se ukázal jako nešťastný. Volby skončily patem: jak sdružení nezávislých kandidátů Hrušová č. 1, tak PEaR získalo po třech mandátech.
Jedinou cestou ven z této šlamastyky je vláda kompromisů. Ve hře je ale i horší varianta, která by mohla skončit dalšími volbami. „Je možné, že se nedomluvíme. Taková situace může trvat až půl roku," přibližuje horší variantu stávající starosta Vladimír Novák (Hrušová č. 1), který do starostenského křesla usedl loni na jaře poté, co se bývalý starosta vzdal funkce. Kvůli rozporům v zastupitelstvu letos na jaře následovala rezignace dvou zastupitelů. Po ní přestalo být zastupitelstvo usnášeníschopné a musely být vyhlášeny nové komunální volby.
Zdá se, že Vladimír Novák i jeho protikandidát Josef Fendrych mají zájem o dohodu.  „Když budeme chtít o něčem rozhodnout, budeme se muset dohodnout, jinak to nepůjde, vesnice by zůstala bezprizorní," naznačuje Josef Fendrych. A to si nepřejí ani obyvatelé Hrušové, například starší manželský pár, který přišel podpořit stávajícího starostu. „V obci není potřeba politikařit, je potřeba pro ni něco udělat," uvedl senior.
Kterým směrem se obec vydá, napoví ustavující zasedání zastupitelů. Už na něm by mohla být odhlasována změna počtu zastupitelů, ale… „Je to možné změnit, můžeme to schválit už na ustavujícím zastupitelstvu, ale bohužel to bude platné až v řádném termínu voleb, tedy v roce 2014," doplnil Vladimír Novák.
Volební účast v Hrušové přesáhla 68 procent. Kandidáti obou sdružení obdrželi shodně téměř pět set hlasů. Jediný samostatně kandidující nezávislý kandidát se do zastupitelstva nedostal.

Mobilní volební komise v Hrušové.

Mobilní volební komise v Hrušové.