Člověčí muzika

Holicko - Festival člověčí muziky. Takový je podtitul hudební přehlídky Folkové Chvojení, jejíž devátý ročník se uskutečnil o víkendu v amfiteátru ve Vysokém Chvojně. Mezi jeho největší hvězdy patřila jedna z nejvýraznějších postav tohoto žánru u nás - Pavel „Žalman“ Lohonka. „Hraju už padesát let. Jak to prožívám? Jsem rád, že žiju,“ usmíval se Žalman, který je ve svých 72 letech v obdivuhodné formě. Zahrál také Spirituál kvintet, Kamelot, Druhá tráva a mnoho dalších.

Motorkář utrpěl zranění páteře

Sebranice - V neděli kolem čtvrt na dvě odpoledne havaroval na silnici druhé třídy 360 mezi Litomyšlí a Poličkou pětatřicetiletý motorkář. Podle vyjádření mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého utrpěl muž poranění páteře, pánve a dolních končetin. Pro zraněného motorkáře přiletěl vrtulník, který jej transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Příčinou havárie byl zřejmě smyk.

Pro cyklistku letěl vrtulník

Horní Lipka - V sobotu kolem čtvrt na sedm večer letěl pro zraněnou cyklistku na Králicko vrtulník. „Žena nepoužila cyklistickou helmu a pádem na vozovku si způsobila zranění hlavy. Po vyšetření lékařkou záchranné služby bylo vysloveno podezření na závažnější zranění,“ sdělil mluvčí záchranky Aleš Malý. Pacientka byla po nezbytném ošetření letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Ilustrační foto
Vážná nehoda uzavřela silnici u Lanšperka