Chrudimsko: Bezdomovci se přesunuli na ulici

Chrudim - Počasí se vylepšilo, a tak se bezdomovci přestali snažit skrýt před mrazem a objevili se o víkendu opět na ulici mezi lidmi. Městská policie Chrudim musela zasahovat u místního obchodního domu Tesco, kde dva muži bez domova ve večerních hodinách obtěžovali zákazníky žebráním o drobné mince. Byli z prostoru, který mají díky velkému počtu nakupujících ve velké oblibě, vykázáni.

Orlickoústecko: Ústí patřilo amatérskému divadlu

Ústí n. O. - V ústeckých kulturních stáncích vyvrcholila v neděli čtyřdenní krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Orlická maska. Divadelní soubory nejen z Pardubického kraje soutěžily o postup na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla ve Volyni nazvanou Divadelní Piknik. Přehlídku uspořádalo sdružení Malá scéna, divadelní spolek Vicena a Klubcentrum.

Pardubicko: V sobotu zavlála tibetská vlajka

Pardubice - Celou sobotu vlála na stožáru před Krajským úřadem Pardubického kraje tibetská vlajka. Hejtmanství se připojilo k mezinárodní kampani za dodržování lidských práv v Tibetu s názvem Vlajka pro Tibet. Tato kampaň vznikla v polovině devadesátých let a patří mezi nejvýznamnější symbolické akce vyjadřující podporu ochrany lidských práv Tibeťanů. Vloni se k akci připojilo přes sedm set obcí a měst.

Svitavsko: Řidič kamionu přerazil závory a ujel

Hradec nad Svitavou - Třiadvacetiletý cizinec vjel s kamionem v sobotu kolem půl sedmé večer na železniční přejezd. Nezastavily ho ani stažené závory a svítící světla. „Přerazil závory a pokračoval v jízdě,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Vilímková. Tento trestný čin, který je kvalifikován jako obecné ohrožení, neušel pozornosti policie. Ta provedla u řidiče test na alkohol, který byl negativní. Muži hrozí trest až osm let za mřížemi.