Chrudimsko: Bezdomovcům je zima, hledají úkryt

Chrudim - O víkendu přituhlo, strážníkům městské policie přibyly výjezdy k bezdomovcům. Jeden vytrvalec několikrát okupoval čekárnu na nádraží a obtěžoval zápachem cestující. Další dva si k přečkání mrazu vybrali nemocnici. Všichni přitom dobře vědí o noclehárně, ale tam je podmínka – bez alkoholu. Což je pro mnohé problém.

Orlickoústecko: Opilá řidička narazila do stromu

Ústí nad Orlicí - Vážná havárie osobního vozu se stala v sobotu ráno u Knapovce. Řidička s felicií narazila do stromu. Ze zdemolovaného vozu ji vyprostili hasiči. Čtyřiadvacetiletá žena utrpěla při havárii vážné zranění. Za volant totiž usedla pod vlivem alkoholu, nadýchala půl promile, a na zledovatělé silnici nezvládla řízení. „Během vyšetření jsme zjistili středně těžkou zlomeninu pažní kosti a otřes mozku. Pacientku jsme převezli na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ uvedl Aleš Malý, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Pardubicko: Narazil do mostku, v autě zůstal uvězněn  

Kasalice - V neděli kolem třetí hodiny nad ránem došlo nedaleko obce Kasalice na Pardubicku k vážné dopravní nehodě. Řidič osobního vozu zde narazil do mostku v příkopu a zůstal zaklíněn uvnitř havarovaného vozu. Hasiči ho vyprostili pomocí hydraulického zařízení. Již při vyprošťování byl zraněný muž v péči zdravotníků.

Svitavsko: Mokrá vernisáž

Polička - Návrat do minulosti. Mokrá vernisáž v Centru Bohuslava Martinů v Poličce přenesla v sobotu návštěvníky do doby, kdy se prádlo pralo na valše, pracím zvonem, v neckách a jediná pračka byla ta s klikou. To všechno si mohli návštěvníci vyzkoušet, stejně tak práci se starými těžkými žehličkami. Výstava o síle vody potrvá v centru do 15. dubna.