Chrudimsko: Hřebčín se otevřel návštěvníkům 

Slatiňany - Milovníci koní během uplynulých dnů využívali mimořádných prohlídek areálu hřebčína ve Slatiňanech. Příchozí se tu mimo jiné dozvěděli i zajímavé informace o chovu, historii a využití starokladrubských koní, které jsou nejstarším původním českým plemenem. Zájemcům byl otevřen i domovský hřebčín v Kladrubech nad Labem.

Orlickoústecko: V Ústí nad Orlicí otevřeli zimní stadion

Ústí nad Orlicí - Od soboty je otevřen zimní stadion. Veřejnému bruslení je vyhrazena sobota a neděle od 13.30 do 16, středa od 16 do 18.30 a pátek od 17 do 19.30 hodin. Na ledové ploše se hraje hokej a lze si jej celý pronajmout.

Pardubicko: Kuňkání obléklo chaloupku do Vánoc

Pardubice - Kuňkání pod Kuňkou, setkání trampů, řezbářů a muzikantů, v pátek zahájilo Vánoce v Perníkové chaloupce v Rábech. Areál se při této příležitosti oblékl do sváteční vánoční výzdoby. Nechybí netradiční ozdoby ze slámy, papíru, provázků, nití, ovoce, lineckého pečiva a perníčků.

Svitavsko: Zámecké návrší lákalo na Den medu

Litomyšl - Včelím produktům nejrůznějšího druhu byla věnována neděle na zámeckém návrší. Pro zájemce byly připraveny přednášky o včelách a samozřejmostí byly desítky nejrůznějších produktů z medu nebo vosku. Soutěžní ochutnávku medů doprovodila hudební vystoupení.