Chrudimsko: Výstava patřila květům podzimu 

Hlinsko - Během uplynulého pátku, soboty a neděle se v hlineckém Multifunkčním centru uskutečnil 29. ročník květinové výstavy Hlinecká chryzantéma. Po celou dobu výstavy probíhala rovněž soutěž v aranžování dýní pro širokou veřejnost. Organizace Chryzantéma Hlinsko pracuje ve městě již od roku 1983 a pravidelné hlinecké výstavy se datují od roku 1988.

Pardubicko: Chlapci se zastavilo srdce

Přeloučsko - Dramatické chvíle prožila jedna rodina na Přeloučsku. Spolu se záchranáři museli zachraňovat vlastní dítě. Mladému chlapci se totiž zastavilo srdce. „Po kontaktování tísňové linky 155 byli svědci události krok po kroku vedeni operátorem zdravotnického operačního střediska ke správnému poskytování telefonicky asistované neodkladné resuscitace. Během té chvíle už na místo mířily dva vozy záchranářů,“ popsal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Rodinné příslušníky po příjezdu vystřídali záchranáři. Boj o život chlapce nakonec dopadl úspěšně. „Pacient byl v umělém spánku a na přístrojích ihned transportován leteckou záchrannou službou do Pardubické nemocnice do péče specialistů,“ dodal Aleš Malý.

Orlickoústecko: Běželi z Turecka do Austrálie

Verměřovice - Ani deštivé počasí a pouhých devět stupňů Celsia na teploměru neodradilo ve sváteční sobotu devětadvacet účastníků běhu Z Turecka do Austrálie přes Ameriku, včetně teprve čtrnáctileté Lucie Hrdinové a sedmašedesátiletého Josefa Kubína, aby zdolali bezmála dvanáctikilometrovou trasu z Verměřovic, tedy Turecka, do místních částí Letohradu Ameriky i Austrálie. Cestou běžci i běžkyně sbírali razítka do pasportu, nejrychlejší v kategorii žen byla Jana Klinecká, která trasu zvládla za 58 minut a 44 sekund, v kategorii žen vyhrál s časem 50 minut a 53 sekund Miroslav Koblížek. Originální hliněné poháry získali tři nejlepší v každé kategorii a všichni ostatní i památeční keramické medaile. Závod byl loni uspořádán jako recesistický, podle organizátorů se ale stává tradicí.

Svitavsko: U památníku vzdali hold hrdinům

Litomyšl - Sobotní svátek patřil na mnoha místech v republice oslavám vzniku samostatného státu. V Litomyšli si jej připomenuli u památníku u sokolovny, kde se tři desítky lidí sešly, aby vzdaly hold všem, kteří se zasloužili o vznik a obranu Československé republiky. Členové Veterán klubu Litomyšl v dobových kostýmech drželi čestnou stráž, hymnu a další písně zazpívaly členky Sboru paní a dívek.