Chrudimsko: Ještěrka kralovala

Proseč - Na louce za Prosečí se uskutečnil pátý ročník Tatínkova úžasného dne. K vidění tu byly ukázky vybavení a práce hasičů, záchranářů i policistů. Nechyběly ani modely letadel a tanků. Největší zájem dětí i jejich otců na sebe však strhl bývalý armádní protiletecký kanon zvaný Ještěrka, na němž se chtěl svézt snad každý.

Orlickoústecko: Střet motorkářů

Červená Voda - V sobotu kolem 14. hodiny se na výjezdu z Červené Vody směrem na Suchý vrch v zatáčce čelně střetli motorkáři. „Jedenatřicetiletá Polka se srazila s dvaapadesátiletým Čechem, kterého záchranáři se zraněním nohy transportovali do nemocnice vrtulníkem,“ uvedl mluvčí policie Ondřej Zeman. Polka nebyla zraněná.

Pardubicko: Zemědělci slavili

Kunětická hora - Zemědělci pardubického okresu oslavili včera pod Kunětickou horou dožínky. „Devadesát devět procent ploch obilovin a řepky olejky je sklizeno. V porovnání s rokem 2016 jsou výnosy nižší, v dlouhodobějším horizontu se dají hodnotit jako průměrné,“ uvedl Josef Štěpanovský z okresní agrární komory.

Svitavsko: Tenisové srdce

Svitavy - Už popáté pomáhali svitavští tenisté potřebným. Sobotní turnaj tenisových dvojic, jehož smyslem není si jen zasportovat, ale především přispět na dobročinné účely, vyvrcholil odpoledne předáním šeků obdarovaným. Letos svitavští tenisté díky štědrosti sponzorů rozdělovali více než dvě stě tisíc korun.