Orlickoústecko: Valdštejnova ožila slavností sousedů

Králíky - Skvělý způsob, jak si zpestřit sobotu a navíc se dozvědět něco z historie, vymysleli obyvatelé ulice Valdštejnova v Králíkách. V sobotu odpoledne tu uspořádali sousedskou slavnost, a to u příležitosti 440. výročí, kdy Zdeněk z Valdštejna koupil město a přilehlé obce. Pestrý program nabídl divadlo, jarmareční píseň, komentované prohlídky ulice a nechyběl ani sám Zdeněk z Valdštejna.

Valdštejnova ulice ožila sousedskou slavností 
Valdštejnova ulice ožila sousedskou slavností

Pardubicko: Hukot strojů vystřídala hudba

Pardubice - Automatické mlýny, které byly postaveny podle návrhu architekta Josefa Gočára mezi lety 1909 a 1910, ale mouku už několik let nemelou, o víkendu ožily díky hudebnímu festivalu Mlýny Open Air. Nebylo to sice poprvé, co v bývalém průmyslovém areálu zněla hudba, ale prvně se nehrálo ve vnitřních prostorech bývalých mlýnic, skladů a garáží, ale pod širým nebem na mlýnském nádvoří.

Svitavsko: Návštěvníci se prošli nočním zámkem

Moravská Třebová - Jedinečnou možnost prohlédnout si vybrané expozice moravskotřebovského renesančního zámku měli návštěvníci tento víkend. Přístupná byla prohlídková trasa Poklady Moravské Třebové, která zahrnuje průřez staletími od renesance až po 20. století. Otrlí a nebojácní návštěvníci mohli zavítat i do středověké mučírny.