Chrudimsko: Po sklizni obilí se bude slavit Lughnasad

Nasavrky - Ke dvěma stovkám lidí přišlo v sobotu pomoci se žněmi do Archeoskanzenu v Nasavrkách. Sklizeň obilí tvoří pevnou součást rituálů svátku jménem Lughnasad. Ten nasavrčtí Keltové oslaví festivalem 28. a 29. července.

Orlickoústecko: V noci provádějí parkem i Tvrzí Orlice

Letohrad - Noční strašidelné prohlídky opět lákaly návštěvníky. V pátek večer je už podruhé nabídlo kulturní centrum coby putování za Bílou paní. Noční prohlídka se zajímavými příběhy za svitu svíček proběhla i na Tvrzi Orlice. Další noční putování se tu koná už tento pátek.

Pardubicko: Ulicemi Holic projela šlapací vozítka

Holice, Pardubice - Přes holické náměstí T. G. Masaryka se v neděli prohnala šlapací vozítka. Následující sobotu se pak přesunou do Pardubic na třídu Míru, kde se od 13 hodin uskuteční evropský šampionát šlapacích vozítek. Závodů se zúčastní posádky nejen z České republiky, ale také z Francie a Itálie. Šampionát pořádá Česká federace klubů vozítek s pedály pod záštitou města Pardubice.

Svitavsko: Hrad patřil řezbářům a hudebníkům

Svojanov - Druhý ročník Řezbářských dnů skončil v sobotu na nádvoří hradu Svojanov. Návštěvníci měli možnost sledovat řemeslníky při tvorbě pohyblivého obrazu s motivy samotného hradu, postav z pověstí a také kupecké stezky, která vedla pod hradem údolím řeky Křetínky. Odpoledne patřilo i hudbě v rámci akce Festival akustické hudby.