Chrudimsko: Turisté sestoupili osm metrů pod zem

Slatiňany - Návštěvníci zámku ve Slatiňanech se během speciálních nedělních prohlídek Pokrok nezastavíš! mohli vydat tam, kam se běžní turisté nepodívají. Například sestoupili osm metrů pod zem do zámecké ledárny a posléze do zachovalé kotelny. Během víkendu se také vypravily dvě komentované prohlídky do zámeckého parku.

Orlickoústecko: Festival se loučil galakoncertem

Letohrad - Osmadvacátý ročník tradičního Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad 2017 zakončil nedělní galakoncert na letohradské zámecké terase. Hudební maraton odstartoval v sobotu 3. června, víc než stovka interpretů se představila nejen v historických objektech v Letohradu, ale i v širokém okolí včetně malých obcí.

Pardubicko: V Přelouči shořel rodinný dům

Přelouč - V sobotu před půlnocí bojovali hasiči v Přelouči v Riegrově ulici s ohněm. Ani zásah sedmi jednotek ale nedovedl rodinný dům před plamennou zkázou zachránit. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn, dům však byl natolik poškozen, že jeho stav musel v neděli ráno posoudit statik. Škoda zřejmě přesáhne jeden milion korun.

Svitavsko: Kouzelná zahrada Pavla Čecha

Svitavy - Ve svitavském městském muzeu a galerii je od víkendu přístupná výstava obrazů, ilustrací, komiksů, koláží a plastik známého výtvarníka dětských knih Pavla Čecha. Výstavou prochází stezka, na které děti čekají úkoly, otázky a dobrodružství. Zakončená je bludištěm. Ti, kteří projdou až nakonec, se ocitnou v poetické zahradě plné motýlů.