Chrudimsko: Ve Studnicích slavnostně skáceli májku

Studnice - Kácení máje uspořádali v sobotu členové spolku Studničáci. Průvod s kapelou se zastávkami pro tanec a vystoupení místní omladiny na letním parketu předcházely pokácení opentleného symbolu měsíce máje. Za týden v sobotu se podobná akce uskuteční v Kameničkách.

Orlickoústecko: Ukazují, co uměly zlaté české ručičky

Lanškroun - V městském muzeu byla v sobotu zahájena výstava Kutilství v Československu II., která bude do 20. srpna důkazem, co vše uměly zlaté české ručičky v době, kdy se materiál těžko sháněl a mnoho věcí si prostý člověk nemohl koupit vůbec. Exponáty byly do Lanškrouna zapůjčeny ze soukromé sbírky Milana Říhy.

Pardubicko: Město se letos poprvé obulo do bruslí

Pardubice - Poprvé se v letošním roce zaplnily ulice Pardubic bruslaři. V krajském městě se tentokrát trefili do výborného počasí a v neděli i díky tomu do ulic města vyrazil početný peloton bruslařů a vůbec příznivců jízdy na kolečkových přibližovadlech. Příští jízda městem je naplánována na 21. června.

Svitavsko: Děti si vyzkoušely, jak vzniká film

Polička - Výstavy pro děti nebývají nuda. Organizátoři se snaží, aby bylo vše interaktivní. Na výstavě věnované Zdeňku Smetanovi, který pro děti stvořil například Rákosníčka nebo Malou čarodějnici, si mohli malí návštěvníci vyzkoušet, jak vzniká animovaný film.