DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Dan Dostrašil
Ne, nemyslím si. Nápad to byl asi původně dobrý, ale výsledek je moc špatný. Jediným, kdo na něm má užitek, je banka samotná. Vláda, včetně paní ministryně, se ztrapňuje ve snaze obhájit neobhajitelný průšvih. Já sám jednu takovou zelenou kartičku doma mám a nechám si ji na připomínku: Když se udělá díra do státního rozpočtu kvůli armádě nebo zdravotnictví, často to projde, málokdo to řeší, ale když se naštvou statisíce nezaměstnaných, tak to pod koberec zamést nepůjde!
Verdikt: NE

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Hana Chvátilová
Nemyslím si to, i když bych si to přála. Pokud paní ministryně vidí smysluplné využití karet, mohlo by k němu dojít. Už mě totiž nebaví sledovat další a další kauzy stomilionových projektů, které končí v koši nebo na půli cesty. Státní maturity, Open card …
Jsme opravdu tak bohatí, že si to můžeme dovolit?
Verdikt: NE

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Pavel Strnad
Jestli sKarty přežijí, to skutečně nevím. Ale přežít by neměly. Zdá se, že od začátku je to jen další kapitola z hanebné knihy „Jak se přisát ke státnímu rozpočtu". Ministr Drábek již ministrem není, náměstek Šiška je ve vazbě a Česká spořitelna se vyjadřuje celkem zdrženlivě, vyčkává, co bude s jejími 300 miliony, které údajně již do projektu vložila. Ministryně Müllerová je v obtížné pozici a jak to tak bývá, může být její výměna jedním z řešení zapeklité situace. Především je ale sKarta velmi dobrým klackem, kterým ODS mlátí TOP 09 v souboji o dominantní postavení na pravici. Vždyť už za rok jsou volby! Bohužel, nic z toho nesouvisí s řádným spravováním státu.
Verdikt: NE

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Ludmila Marešová Kesselgruberová
Kauza sKarty má myslím takový tradičně český vývoj. Kdosi přijde třeba i s rozumnou myšlenkou, té se chopí hejna ziskuchtivých chytráků a vyjde z toho něco, co sice nefunguje, ale zato se na tom spousta lidí obohatila. Vůle dopátrat se chyb nebude asi ani tentokrát, pořádné tresty tedy nepřijdou. Jen vymění ministryni a její nástupce pak bude moct zase klidně experimentovat. Ještě malou chvíli bude za co.
Verdikt: NE

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).
Ať dělám, co dělám, smysluplnost jsem v zavedení sKaret doposud nenašel. Spíš v tom vidím dobrými úmysly maskovanou zlodějinu a tunel, který začal razit krysák Drábek a o jehož dostavbu se v současné době (s nasazením vlastního života) snaží paní Müllerová. Fakt, že se osobní údaje dostávají do rukou obchodního subjektu (Česká spořitelna), mne trošku děsí a nařízení, že sKarty budou povinné a bez nich nebudou vyplaceny sociální dávky, mne totálně dorazilo. Zkrátka tomu (asi) nerozumím a ještě mě to uráží…
Verdikt: NE

Tentokrát se porotci shodli, sKartám nedávají velkou budoucnost a považují je za další z nepovedených projektů, na kterých se kdosi obohatil na úkor státu a jeho občanů.

A co si o sKartách myslíte vy? Napište nám.