DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Dan Dostrašil

Nejprve jsem se tím bavil, ale pak mně došlo, že je to v důsledku vážná věc. Nejen že to bude degradovat postavení žen, které se do vedení dostaly svou profesionalitou a pílí, ale Evropa bude stupňovat tlak i na ženy, které přirozeně tíhnou k péči o rodinu, aby se více snažily obětovat na oltář kariérního úspěchu. Založíme opět jesličky, kde budou děti místo v rodinách vyrůstat v kolektivech, nebo raději přestaneme rodit ve jménu lepší ekonomické situace národa a postupně vymřeme? Jako všechny kvóty, i tohle řešení je nesmyslné a ženám, podnikům ani Evropě nepomůže, ale uškodí!
Verdikt: NE

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Hana Chvátilová

Souhlasit bych měla, jsem žena. A myslím si, že ženský přístup k řešení problémů je někdy přínosem. Ale taxativní určení procentuálního zastoupení mi přijde stejně směšné jako předem stanovit, kolik se z vajec vylíhne slepic a kolik kohoutů. Povede to jen k umělému obcházení tohoto pravidla stejně jako mnoha jiných evropských předpisů. Takže s úsměvem nesouhlasím.
Verdikt: NE

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Pavel Strnad

Vytvořil jsem si pro sebe kategorii „skeptický eurooptimista", což například znamená, že jsem pro členství ČR v EU, ale netoužím platit eurem. Jsem pro pomoc jižním státům v nouzi, ale nikoliv šíleným nakupováním jejich dluhopisů Evropskou centrální bankou. A tak dále. Nicméně ještě pár takových rozhodnutí, jako to o 40% žen ve vedení firem, a zbyde už jen ten skeptik. Úplně totiž vidím, jak se tvoří formální místa ve správních radách a nakonec je to trapné všem. Pracovat mají lidé na těch místech, kde jsou co platní a nefungují tam jen jako figurky a funkcionáři. Bez ohledu na pohlaví.
Verdikt: NE

TENTOKRÁT mají naši porotci jednotný názor, ani jeden z nich nesouhlasí se směrnicí Evropské unie, která požaduje čtyřicetiprocentní zastoupení žen ve vedení firem.

A jaký je váš názor? Diskutujte.