Dan Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Ne, nepřekvapil. Jako v minulých volbách, tak i v těchto je zřejmé, že většina české společnosti hledá nového spasitele, který by vzal na sebe jejich starosti a odpovědnost. Před čtyřmi lety to měl být Radek John a jeho veverky, letos zase úspěšný podnikatel rozdávající koblihy. K tomu levicoví politici, kteří slibují zvyšování důchodů a další „jistoty". Jenže žádní politici nedají stát do pořádku za nás. Budoucnost je v našich a jen v našich rukou. Začněme ve svém bezprostředním okolí – rodinách, obcích, kraji… A naše země bude hezké místo k životu.

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Naše rozháraná politická scéna mnoho dobrých řešení neslibovala. Přesto konstatuji jedno příjemné  překvapení, totiž neúspěch SPOZ, za kterým vidím pokles obliby Miloše Zemana. Za překvapivě vysoké považuji procento hlasů pro komunisty. Jako historička se tohoto výsledku musím lekat.

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Překvapil mě velký volební zisk ANO a naopak slabý výsledek sociálních demokratů, tipoval jsem dvacet pět procent pro ČSSD a něco okolo deseti procent pro Babiše a spol. Ovšem výsledky voleb blednou před povolebním šílenstvím, které propuklo ve vedení sociální demokracie. Zapírání, lhaní, vzájemné výzvy k rezignaci, následné „vybírání zatáčky", tj. rychlé omlouvání a demonstrace jednoty. To vskutku není šťastné vykročení k dobrému vládnutí, nevěřím, že spory nebudou pokračovat.

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Očekávané drtivé vítězství ČSSD se nekonalo a Zemanovci ostrouhali. To je pro mne příjemné překvapení. Nepříjemné, leč očekávané, je množství příznivců nově vzniklých hnutí. Jsme nepoučitelní a zase zkoušíme, co už jiní stokrát zavrhli. Žamberk se svým téměř vítězstvím TOP 09 je příkladem vyrovnanosti pravice a levice. A to je dobrá zpráva.

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Abych řekl pravdu, tak překvapen moc nejsem, ale smutný Ano. Velké množství voličů prodalo svůj hlas za pytlík koblih hnutí, které se povolebního výsledku evidentně zaleklo a (zatím) odmítá převzít vládní odpovědnost. V ČSSD, která volby vyhrála, se okamžitě po uzavření volebních místností strhl vnitrostranický puč (boj o koryta) a ke znovuzvolení pana Bendy poslancem se raději vyjadřovat ani nebudu. Dny se krátí a zřejmě nás čeká dlouhá a těžká zima. Asi si koupím něco ostřejšího, občas přiložím pod kotel a budu doufat, že se ve zdraví dočkám nadějnějšího a radostnějšího jara…

A co si myslíte vy? Napište svůj názor do diskuze!