Dan Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Jsem pro většinovou vládu, takovou, která bude mít v parlamentu jistou sílu hlasů, aby mohla pracovat a prosazovat svůj program. Ať už poslanci pracují pod jakoukoli značkou, dostali podporu od nás, občanů, ve volbách.
Sympatizuji s těmi poslanci VV, kteří už nevydrželi loajálně kývat ve straně odsouzeného Víta Bárty a našli odvahu pokračovat v konstruktivní práci. Menšinová vláda, ať už pravostředová, nebo levostředová, by neměla tu sílu protlačit důležité reformy, které doba vyžaduje. Pro mě jako věřícího je mé poslání ve společnosti dané, ať už ve vládě bude Sobotka Přemysl, nebo Sobotka Bohuslav.

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Vlády mají zvláštní osudy, které mohou ovlivnit lidé i události zcela mimo ně. Ale pokud se vláda rozhodne uskutečnit nepopulární reformy, o kterých všechny předchozí vlády jen mluvily, je její existence obzvlášť křehká. Do přediva politických pavučinek je těžké proniknout. Ani bych o to nestála. A tak je těžké vynést kategorický soud. Jediné, co v tuto chvíli vím jistě, je, že vládě navzdory všemu držím palce!

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Máme dva druhy přeběhlíků. První: nejprve jdou proti vládě, pak s vládou – např. Teplík a Wagner, Melčák a Pohanka. Druzí: nejprve jsou s vládou, poté proti vládě – např. Zubová a Jakubková. Příkladů by se našlo víc. Nyní chce ale paní Karolína začít od peaky s poslanci, kteří dříve podporovali vládu (v dresu VV) a dnes chtějí rovněž podporovat vládu. Jsou to odpadlíci (od VV), nikoliv přeběhlíci. Hrátky se slovy ovšem nemění nic na tom, že stejně budou vydírat a dělat problémy. Vyrostli totiž z Věcí veřejných. Řešením jsou předčasné volby, i když jsem smutný z budoucí vlády socialistů s komunisty. Pravice ale musí na detox (diagnostikována silná závislost na funkcích), aby se mohla za čas vrátit.

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Přebíhání odněkud někam je vždycky jev trochu podezřelý, za jistých okolností se ale dá pochopit a přijmout – třeba v případě československých legionářů. Úprky vysokých politiků, kterých jsme svědky v současnosti, ale důvěru rozhodně nevzbuzují, prozrazují přinejmenším neschopnost vyjednávat ve vlastním poslaneckém klubu, jak to pak může vypadat ve větším…!? To, že vládu udržují zaječí povahy, je tristní. O slabé se ale nikdo a nic nemůže opírat moc dlouho..

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Nemá. Ukázalo se, že současná vláda, která se bila v prsa a hrdě hlásala, že bude tvrdě bojovat proti korupci, se nakonec bez oněch pokřivených berlí neobejde a že pro dosažení svých cílů se neštítí vůbec ničeho.
Řadový volič se nestačí divit a z veškerého kupčení a korytářství je mu akorát nevolno.
Tato vláda dokázala, že to nedokáže.
„Neděkuji, odejděte!"