Dan Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Ne, nemyslím, že je to vhodný způsob uctění památky Václava Havla. Spíš mi to připadá jako forma výsměchu, urážky. Havel udělal spoustu chyb a přešlapů, ale celkově je jeho život velkou inspirací pro každého z nás. A to bude předmětem mé vzpomínky. Doufám, že Česká televize zařadí do vysílání vzpomínkový blok, nebo alespoň některou z jeho her.
Verdikt: NE

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Nevyhrnu z důvodu povětrnostních podmínek. Jinak bych se připojila. Domnívám se, že Václav Havel by takovou vzpomínku viděl raději, než okázalou tryznu. Já si ho 18. prosince připomenu stejně jako skoro denně. Čím dál víc mi na tomto světě chybí!
Verdikt: NE

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Připojím se, je to vtipné, milé a nenásilné. Václav Havel je pro mě symbolem konce tupého bolševického režimu a tímto symbolem nadále zůstane nikoliv navzdory, ale právě proto, že se lze z mnoha pramenů dozvědět, že to byl kromě statečného bojovníka také chybující člověk. To jsme totiž všichni – nedokonalí, chybující, pochybující, podléhající… Podstatné je, jak žijeme, co vykonáme a co po nás zůstane. A v tom nesahají Havlovi jeho kritici ani po konec krátkých kalhot.
Verdikt: ANO

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Nevyhrnu. Ale jen proto, že jsem zimomřivá a na takovou recesi asi i trochu upjatá. Ale myšlenka se mi líbí. Myslím, že by pobavila i Václava Havla.
Verdikt: NE

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Pana prezidenta Václava Havla jsem měl moc rád. V den 1. výročí jeho úmrtí si na něj jistě vzpomenu, ale určitě ne formou veřejné demonstrace jeho největšího společenského faux pas. V úterý 18. prosince budu sloužit (jezdit vláčkem) a obávám se, že by tato vtipná metafora mohla být nepochopena a brána spíš jako hrubé porušení ústrojové kázně :-). Po prezidentu dramatikovi a jeho pragmatickém následovníkovi budeme na začátku příštího roku (možná) znát jméno dalšího prezidenta. Jen doufám, že to nebude pouze milovník likérů a autor politických bonmotů. Nohavice si zkracovat nebudu a gaťky stahovat zatím nehodlám, páč brod je ještě daleko…
Verdikt: NE

Čtyři z pěti porotců si 18. prosince nohavice nevyhrnou. Třem se ale myšlenka líbí.

A jak jste na tom vy? Diskutujte!