Dan Dostrašil

DANIEL DOSTRAŠIL
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Ne, nebylo to až tak složité. Někdo si myslí, že křesťané volí automaticky křesťanské strany, ale tak to není. Do našeho společenství patří levicově i pravicově smýšlející. A na tom se shodujeme, že je třeba jít volit a že je třeba volit odpovědně. V neděli, na bohoslužbě, jsme utvořili velký kruh, chytli jsme se za ruce a poprosili jsme děti, aby se postavily doprostřed toho kruhu. A pak jsme se modlili, aby v krajských volbách uspěli ti kandidáti, kteří našim dětem připraví lepší budoucnost. Jestli bude naši modlitba vyslyšena, to uvidíme po víkendu.
Verdikt: NE

Hana Chvátilová

HANA CHVÁTILOVÁ
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk
Bylo to jednoduché, ačkoli je to čím dál složitější. Jednoduchý je výběr. Volím kvůli nevyvratitelnému pocitu občanské zodpovědnosti. A pak vylučovací metodou vyberu tu pro mne nejpřijatelnější variantu. Čím dál složitější je však orientace a nakonec i snaha o zachování favorita. Jeho vítězství je čím dál těsnější a jeho cesta do volební obálky je pro mne čím dál obtížnější.
Verdikt: NE

Pavel Strnad

PAVEL STRNAD
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
K volbám samozřejmě jdu a ano, tentokrát to bylo složitější rozhodování. Takže jsem byl velmi zvědav, jak se budou prezentovat lídři vybraných stran ve speciálních Otázkách Václava Moravce. Přímý televizní přenos a otázky z publika trochu omlouvají nervozitu krajských politiků, přece jen jsem ale čekal větší suverenitu těch zkušených. I tak jsem si udělal názor a jsem rád, že po několika týdnech sledování předvolební kampaně se na mém rozhodnutí o konkrétní volbě nic nezměnilo.
Verdikt: ANO

Ludmila Marešová Kesselgruberová

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ
středoškolská učitelka, Česká Třebová
S Williamem Shakespearem musím konstatovat, že ze shnilých jablek se špatně vybírá. Rozhodnutí koho volit  pro mě bylo velmi složité, těžké, ba bolestivé. Snad nebudu litovat…
Verdikt:  ANO

Martin Vídenský, básník z Letohradu, na vrcholu slovenského Velkého Choče (snímek z letošního září).

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad
Je to těžký, je to těžký, je to těžký… Předvolební nálada je blbá a blbější, ale nevzdávám to. Zvednu ten svůj zadek, půjdu, odvolím a pak už jen budu doufat, že PRAVDA a LÁSKA už konečně zvítězí nad korytářstvím, lží a nenávistí…
Verdikt: ANO