Nejlépe je u vody

Před aquaparkem v Ústí nad Orlicí se dokonce v uplynulých dvou dnech tvořily fronty. Zatímco minulý týden ve čtvrtek si přišlo zaplavat přes tři sta lidí, v sobotu téměř pět set, v neděli se už počet návštěvníků vyšplhal na 1611. „Počasí se samozřejmě projevilo. Funguje ale určitá setrvačnost. Když je hezky, v prvních dvou dnech ještě není návštěvnost tak vysoká, přehoupne se přes tisícovku až třetí, čtvrtý den," říká Martin Šesták ze společnosti Tepvos. Podle jeho zkušenosti má na  návštěvnost koupaliště vliv i předpověď počasí. Pokud meteorologové předpovídají déšť, a udělá se hezky, lidé stejně nedorazí. Mají už  jiné plány.
V obležení lidí je v posledních dnech i Tyršova veřejná plovárna ve Vysokém Mýtě. Za slunečného dne se šestadvaceti stupni Celsia přijde na plovárnu zhruba pět set, šest set lidí. V neděli však pálilo sluníčko o sto šest. Vedoucí Jiří Kovařík odhaduje, že se během tropického dne vystřídalo na plovárně patnáct set lidí.

Senioři trpí

Vedra jsou pro někoho doslova pohromou, sužují hlavně seniory. „Pitný režim zajišťujeme pomocí sester a pečovatelek, vedou si evidenci," uvedl ředitel Domova důchodců  v Ústí nad Orlicí Jan Vojvodík a dodal: „Klienty nemůžeme nijak omezovat v pohybu. Doporučujeme jim, aby ve vedrech nevycházeli, ale rozhodnutí je na nich."