V obou hřebčínech si budou moci návštěvníci prohlédnout expozici kočárů, hlavní stáje a dozvědět se také ty nejzajímavější informace o chovu, historii i o využití starokladrubských koní, které jsou nejstarším původním českým plemenem. Třídenní akce nazvaná Sváteční den pro Kladrubáky je ve Slatiňanech rozvržena do tří časových úseků. Hřebčín je možné navštívit v 11, 13 a 15 hodin.

Milovníci medu si užijí svůj den

Litomyšl - Už poosmé se v Litomyšli sejdou milovníci zlatavé pochoutky. Včelaři zvou na neděli do zámeckých prostor provoněných nejenom medem, medovinou a včelím voskem. Mimo kolotoče a zábavných akcí je pro děti připraveno několik desítek trhovců. Součástí akce bude soutěž místních včelařů o nejlepší med, pozorování živého včelstva v proskleném úle a tvořivé dílny. O hudební vystoupení se postarají žáci ZUŠ Dolní Újezd a ZUŠ Litomyšl nebo Sbor paní a dívek. Návštěvníci se mohou těšit na písničkový recitál dua Romana Dostála a Jaroslava Jetenského ze skupiny Oboroh.
Tradiční akce začíná v 9 hodin.

Studenti oslavují „listopad“

Pardubice - Tento týden si Univerzita Pardubice připomíná výročí listopadových událostí roku 1939 a 1989. Program začal již v pondělí, studenti připravili Čtení na Lavičce Václava Havla. Četly se „minutové hry“, jejichž tématem se stal Josef Kajetán Tyl, a zapojit se mohl každý přihlížející. Hlavní program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii se uskuteční ve čtvrtek, vrcholem bude vzpomínkový akt před univerzitní knihovnou.