TRASY JÍZD, 
POČTY TECHNIKY:

Orlickoústecko: 30 – 40 traktorů s vleky, dvě trasy v okrese: silnice číslo I/35 a 11, a to v úsecích Hrušová – Vysoké Mýto a Žamberk – Šedivec.
Svitavsko: celkem asi 45 strojů, k tomu dalších 20 vozů v terénu s označením podpory akci. Litomyšlsko: Dolní Újezd – Pohodlí – Litomyšl (světelná křižovatka, kruhový objezd u Daliboru) – a zpět směr Osík. Jízda 12 – 15 strojů. Morašice – Cerekvice – Litomyšl a zpět. Jízda 3 – 5 strojů.
Rychnovsko: 25 strojů, Vamberk – Dobruška, dvě skupiny proti sobě, v polovině trasy se setkají a obrátí zpět. (zr)

ANKETA: Vadí vám protesty zemědělců?

Anketa: Vadí vám protesty zemědělců?
Jana Šebková,
70 let, Česká Třebová
„Já o tom moc nevím, ale myslím si, že naše zemědělství jako celek nestojí za nic. Rozhodně by bylo lepší, aby- chom si pěstovali spíš sami na sebe, než aby se vše dováželo. Když někam jedeme, vidíme jen řepku, což je podle mě zásadní problém. Bylo by potřeba to  změnit."

Anketa: Vadí vám protesty zemědělců?
Miloslav Kebrle,
56 let, Česká Třebová
„Myslím si, že naše zemědělství je úplně zničeno,  rozhodně bych zemědělce podporoval. Teď budeme muset kupovat drahé potraviny odjinud, než abychom si je pěstovali sami, když na to máme podnebí. To mi opravdu nedává smysl."

Anketa: Vadí vám protesty zemědělců?
Hana Šeďová,
55 let, Česká Třebová
„Můj názor na blokády silnic je velice negativní, protože když člověk spěchá,  tak mu to zkazí denní plán. Ale nedivím se jim. Celkově, co se týče zemědělství, si myslím, že to není v pořádku. Na našich polích nezahlédnete skoro nic jiného než řepku."

Anketa: Vadí vám protesty zemědělců?
Jitka Guilverme,
44 let, Česká Třebová
„Myslím si, že naše zemědělství není v dobrém stavu a Evropská unie nedává takové finance našim zemědělcům jako v ostatních státech. Navíc jim chtějí ještě ubrat. Rozhodně jsem s nimi a podporuji je. A je mi  docela líto, že se toto u nás v politice děje."

Anketa: Vadí vám protesty zemědělců?
Stanislav Petr,
39 let, Česká Třebová
„Není dobré, aby o toto zvýhodnění přišli, rozhodně s tím nesouhlasím. O protestu, který se koná, jsem nevěděl, ale i tak všichni víme, že naše zemědělství není v dobrém stavu. Mělo by se spíš podporovat než mu brát."

Adam Chlumecký, Lucie Pecinová, Martin Rákosník