Humanitární pomoc je možné odevzdat v budově spolku v Kopeckého ulici 840 v Ústí do 19 hodin, v penzionu u gymnázia v Mýtě do 18 hodin. Do pátku byla prodloužena i sbírka v Dolní Dobrouči. Dary z Orlickoústecka již pomáhají postiženým povodněmi v Praze, na Jičínsku nebo Mělnicku. Kam pojede poslední zásilka, se teprve rozhodne. „V tuto chvíli zjišťujeme, jaké jsou požadavky, k předání humanitární pomoci by mělo dojít o víkendu nebo v pondělí," dodal ředitel oblastního spolku ČČK Jiří Preclík.

Ze Třebové odvezou věci do Rudníku

Česká Třebová – V pátek v poledne bude ukončena humanitární sbírka pořádaná občanským sdružením Za jeden provaz na pomoc zatopené obci Rudník v Podkrkonoší. Věci, nejen čisticí a dezinfekční prostředky, ale i oblečení, hračky a další předměty denní potřeby, je možné přinést do Mateřského centra Rosa v bývalé jídelně ZŠ Ústecká. „Poté budou vaše příspěvky roztříděny a v sobotu odvezeny do Podkrkonoší," dodává organizátorka sbírky Kateřina Luzarová a připojuje poděkování dárcům : „Děkujeme všem, kteří jakkoli do naší sbírky přispěli. O výsledku sbírky a jejím předání budeme informovat."

Věřící vybrali třiatřicet tisíc

Lanškroun – Sbírku pro postižené povodněmi uspořádali věřící v Lanškrouně, při bohoslužbě se vybralo krásných 33 tisíc korun, které odešly na účet charity. „Na farníky jsem pyšný," konstatoval farář Zbigniew Czendlik a dodal: „Každoročně odesíláme na charitativní účely kolem sto tisíc korun, při povodních v roce 2002 se vybralo devadesát tisíc, když vyhořela jedna rodina na Lanškrounsku, bylo to šedesát tisíc." Sbírka v kostele doplnila možnosti, jak pomoci těm, kteří to v tuto chvíli potřebují. Farář věří, že lidé pomáhají dál, ať už formou příspěvků na povodňové účty nebo zasláním DMS.