Důvodem neplánovaného jednání zastupitelstva je petice proti demolici budovy bývalé dětské nemocnice, kterou zastupitelům adresovali odpůrci bourání. Petici za dva týdny podepsalo přes tři sta padesát lidí. Stanoviska, která zastupitelstvo k petici může zaujmout, jsou vzhledem k pokračujícím demoličním pracím poněkud omezená. S ohledem na předchozí hlasování koaličních zastupitelů je pravděpodobné, že šance na zastavení demolice, ve kterou doufají organizátoři petice, je nevalná.

Havajská masáž na pódiu

Polička - Během kadeřnické a kosmetické soutěže na se včera v Tylově domě představili i maséři Střední školy obchodu a služeb v Poličce. Každý příchozí si mohl vyzkoušet indickou masáž hlavy a sportovní masáž šíje. Na pódiu pak studenti ve vší parádě předvedli jak umí havajskou masáž Lomi Lomi. S touto technikou se studenti místní školy zúčastnili i mezinárodní soutěže Zlatý masér v Klímkovicích. Ve velké konkurenci třinácti středních škol nabrali studenti mnoho zkušeností.

Nábytek v sokolovně omládl

Trhová Kamenice - Část dosluhujícího vnitřního vybavení trhovokamenické sokolovny prochází obměnou. Do sokolovny bylo pořízeno dvacet nových stolů a 120 židlí, nová je i lednice, varná deska a nádobí do kuchyňky. „Inventář v sokolovně už byla jakási všehochuť. Navíc v natolik špatném stavu, že například hrozilo, že si dámy při usednutí roztrhnou punčochy o židli,“ okomentovala výměnu starostka městyse Iva Dostálová. Městys letos investoval do výměny inventáře necelých 200 tisíc korun. Sokolovna je pro Trhovou Kamenici důležitá. Kromě zábav se v ní odehrávají například i divadelní představení nebo schůzky vedení města s veřejností. Příští plánované setkání se zde bude věnovat zamýšlenému budování kanalizace.

Díra roku?

Moravská Třebová - Žhavým kandidátem na prvenství v soutěži o nejhorší díru roku na českých silnicích je výmol, který už řadu týdnů „zdobí“ vozovku na Holandské ulici v Moravské Třebové. Díra se bez několika centimetrů „roztahuje“ napříč po celé šířce komunikace.