„Chceme podat žádost o dotaci na šatny před centrální tělocvičnu a abychom ji mohli mohli podat, tak potřebujeme souhlas zastupitelstva. Žádost potřebujeme podat hned, proto jsem svolal mimořádné zasedání zastupitelstva. Dotaci vypisuje ministerstvo financí,“ vysvětlil svitavský starosta David Šimek.

Každý si může zasadit strom

Zaječice - Obecní úřad Zaječice láká na sobotu všechny zájemce z obce i z jejího okolí na společné sázení stromků. Výsadba se uskuteční v lokalitě u místního rybníka U Splavu. Sraz dobrovolníků bude ve 13 hodin přímo na místě. Pro všechny příchozí bude zajištěno občerstvení a pro děti budou připraveny rovněž čerstvé buřty k opékání na ohni. „Přijďte si společně zasadit vlastní strom,“ vyzývají pořadatelé.

U kulatého stolu sdělí, co je trápí

Svitavy - Radnice se chystá na tradiční setkání s občany města. Kulatý stůl na téma „Co Svitavany trápí“ je naplánovaný na konec listopadu. „Zveme všechny občany na setkání s vedením města. Přijďte řešit konkrétní věci, nadávat na ně v hospodě není účinné,“ vyzývá tisková mluvčí Zuzana Pustinová. Na předchozích setkáních se řešil např. bazén, domov pro seniory nebo kruhový objezd.

Nezaměstnanost na Svitavsku

Svitavsko - Úřad práce zveřejnil aktuální měsíční statistiky nezaměstnanosti za říjen. Se třemi procenty je svitavský okres nejhorší z celého Pardubického kraje. Všude jinde je nezaměstnanost přinejmenším o procento nižší. Srovnatelný podíl dosahuje jen na Poličsku (1,8%) a Litomyšlsku (1,6%). Pod celorepublikovým průměrem se drží i Svitavsko. Katastrofální je naopak nezaměstnanost na Moravskotřebovsku. Průměrně dosahuje 5,6%. Jsou zde ale i obce, např. Vysoká nebo Vrážné, kde je nezaměstnanost více než dvojnásobná. V dalších šesti obcích se pohybuje mezi šesti až devíti procenty. Sedm obcí na Svitavsku má naopak nezaměstnanost dokonce nulovou.

Odložení opravy je překvapením

Chrudim - Ředitele Vodovodů a kanalizací Chrudim Ivo Doskočila překvapila informace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o odkladu zásadní opravy vozovek v chrudimských ulicích Palackého a Obce Ležáků. ŘSD dříve počítalo s opravou v příštím roce, ale podle ředitele Správy ŘSD Pardubice Bohumila Vebra bude na překážku nedostatečně usazené podloží po právě končících opravách kanalizace.

Další cena za architekturu

Litomyšl - Architektura je ve Smetanově městě často skloňovaným pojmem. Není tak neobvyklé, že počiny významných architektů bodují u odborných porot Místostarosta Josef Janeček začátkem týdne převzal cenu Award for Excellence za dlouhodobou a významnou podporu soudobé architektury. Udílení ceny bylo součástí soutěže Best of Realty. Na předávání „realitních Oscarů“, jak se klání přezdívá.