Voda má sníženou průhlednost vlivem bahnitého dna, intenzivního oživení fytoplanktonem a malého průtoku. Aktuálně voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví. Nálezy sinic a chlorofylu překročily limity III. stupně hodnocení a pozorovatelný je i vodní květ.

Natáčení omezilo vjezd na náměstí

Pardubice - Vjezd na Pernštýnské náměstí byl ve středu omezen kvůli přípravám na natáčení celovečerního filmu o Janu Palachovi. „Filmaři začali stavět dekorace, od soboty 2. září od 8 hodin do nedělní půlnoci pak bude pro motorová vozidla Pernštýnské náměstí zcela uzavřeno,“ uvedla Nataša Hradní z tiskového úseku pardubického magistrátu. Omezení bude pokračovat až do pondělí 4. září. Filmaři náměstí upraví tak, aby vypadalo jako Václavské náměstí v Praze, následně na něm budou točit scény z okupace v roce 1968.

Vylepšují bazén

Polička - S končícím létem pomalu i přichází čas, kdy se zavřou venkovní koupaliště. Zůstane ale možnost koupaní v krytých bazénech. V Poličce jej otevřou v druhé polovině září a v zimní sezoně čekají na návštěvníky novinky. Od začátku srpna budují tobogán a whirlpool. Celkové náklady na stavební práce jsou šestnáct a půl milionů korun. Práce na obou nových atrakcích budou za provozu pokračovat až do konce roku.

Hlinecké muzeum kráčí s dobou

Hlinsko - Městské muzeum a galerie v Hlinsku vstupuje do virtuálního prostoru. Nový web nabízí podrobný přehled výstav a popis stálých expozic či krátkodobých akcí. Součástí vstupu hlineckého muzea do on-line prostoru je také nový facebookový profil, který přináší několikrát týdně aktuality a zajímavosti včetně fotografií a videí. Třetí novinkou je e-shop, na kterém lze koupit publikace a katalogy k výstavám.