Série kurzů pro manželské a přátelské páry bude pokračovat i v dalších týdnech, a to až do poloviny listopadu. Potom se již tanečníci mohou vydat do víru tance bez obav, vždyť za pár týdnů začíná plesová sezona. Pohled na taneční pár zvládající waltz, valčík, jive nebo českou polku je krásný a jak říká klasik, umění tančit je jako znát další světový jazyk. Na věku nezáleží, tanec je nejen společenskou událostí, ale i příjemnou pohybovou relaxací.

Stotisící návštěvník je „za dveřmi“

Pardubice - Východočeské divadlo v pondělí oznámilo, že v nejbližších dnech očekává příchod letošního stotisícího diváka. Jubilejním návštěvníkem, který získá předplatné a hodinky, se může stát kdokoli, do celkového počtu diváků se vedle volně prodaných vstupenek započítávají i abonentky. „Na internetových stránkách divadla probíhá soutěž, ve které mohou zájemci tipovat, kdy přesně stotisící divák přijde. Kdo bude pravdě nejblíž, vyhraje roční abonmá pro dvě osoby,“ uvedl mluvčí divadla Radek Smetana. Během loňského roku představení Východočeského divadla zhlédlo 130 244 diváků. Pardubická scéna je nejnavštěvovanějším jednosouborovým divadlem v České republice.

Zvítězila cukrářka z Chrudimi

Chrudim - Žákyně třetího ročníku SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim Kateřina Pochobradská přivezla domů vítězný pohár z cukrářské soutěže žáků středních odborných škol ve Velkém Meziříčí. Tématem soutěže byla svatba. Kateřina Pochobradská vytvořila svatební dort s pivoňkami a poté na pódiu bravurně zhotovila bochánky deli choix s mascarponovou náplní s ovocnou a vanilkovou omáčkou doplněnou jáhlovou křupinkou, sněhovými pusinkami, marcipánem a physalis. „Je to fajn pocit se čas od času ujistit, kdo je nejlepší,“ komentuje s úsměvem vítězství své svěřenkyně ředitel školy Jaroslav Kořínek. „Kateřině k vítězství blahopřeji a můj dík patří i kolegyni Petře Tatíčkové, která v roli kouče svoji svěřenkyni připravovala,“ dodal ředitel školy.

Exportéři z celého kraje mají sraz v bývalé reálce

Pardubice - Jak se vyhnout neúspěchu, se ve středu dozví začínající i zkušení vývozci, kteří zavítají do sálu Jana Kašpara v budově krajského úřadu (bývalá reálka) na Krajskou exportní konferenci. „Zazní aktuální informace o státních nástrojích podpory exportu s důrazem na příklady, mluvit budeme o principech ekonomické diplomacie, o právních aspektech, o pojištění exportu a mnoha dalších tématech,“ uvedla za Krajskou hospodářskou komoru Pardubického kraje Eva Malinová. Prezence začíná v 9.30 hodin a samotná akce pak v 10 hodin.

V Zaječicích slavili stříbrná výročí

Zaječice - Šestice manželských párů ze Zaječic si během uplynulé soboty připomněla výročí své stříbrné svatby. Slavnostního obřadu se zúčastnil starosta obce Róbert Pavlačič a gratulaci přidala rovněž Ladislava Lupoměská ze Spolku pro občanské záležitosti.