Orlickoústecko: Pro občanku nemusí na úřad

Ústí nad Orlicí - Radnice ve středu informovala o možnosti zažádat o občanský průkaz a převzít jej mimo úřad. Služba Off-line je určena imobilním a lidem v tíživé životní situaci, poskytuje se zpravidla jednou měsíčně podle počtu požadavků.

Svitavsko: Pádem z kola si vážně ublížil

Svitavy - Jízda na kole může být pořádně nebezpečná, a to nejen na dlouhé cestě. Své o tom jistě ví jednačtyřicetiletý cyklista, který na konci června havaroval v ulici Kpt. Jaroše ve směru do centra Svitav. Při svém pádu utrpěl zranění, které si vyžádá dlouhodobější léčení. I kvůli tomu policie hledá svědky této nehody a žádá o pomoc. ,,Pokud někdo pád viděl, ať se přihlásí na telefonní číslo dopravního inspektorátu Svitavy 974 578 254,“ řekl mluvčí policie Ondřej Zeman.

Chrudimsko: Zloděj ukradl modrý kontejner

Česká Rybná - Skutečští policisté pátrají po zloději, který v České Rybné na Chrudimsku ukradl z volně přístupného pozemku vedle silnice velkoobjemový modrý kovový kontejner s dřevěnou nástavbou, který byl určen na biomasu. Předběžně vyčíslená škoda činí 27 tisíc korun. „Kdo a za jakým účelem kontejner ukradl, nyní kolegové zjišťují. Případ šetří s podezřením ze spáchání přečinu krádeže, kdy pachateli hrozí až dvouleté odnětí svobody,“ uvádí mluvčí Policie ČR Jiří Tesař.

Pardubicko: Končí přihlašování na filozofii

Pardubice - Už jen několik dní mají zájemci o studium na to, aby poslali své přihlášky na Univerzitu Pardubice. Jako první v pátek skončí přihlašování na filozofickou fakultu. Včera to uvedla mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.