Bude Řehounek i nadále náměstkem?

Pardubice - V letošních volbách do Poslanecké sněmovny byl poslancem zvolen i Jan Řehounek za hnutí ANO. Vzhledem k postavení na kandidátce strany existovala vysoká pravděpodobnost, že se do Sněmovny probojuje, ale až do výsledku voleb Řehounek neřešil zda půjdou skloubit funkce náměstka primátora Pardubic a poslance. Ve středu se však vyjádřil, že finální rozhodnutí padne nejpozději do konce listopadu. „Nedovedu si představit, že bych dokázal vykonávat funkci poslance a náměstka naplno,“ sdělil Jan Řehounek. V případě, že by ve funkci skončil, musela by se tato změna promítnout v koaliční smlouvě. Náměstek by však do té doby rád dokončil rozdělanou práci.

V Hlinsku začnou komunitně plánovat sociální služby

Hlinsko - Město Hlinsko jako obec s rozšířenou působností začne komunitně plánovat sociální služby. Včera se uskutečnila první schůzka těch, kterých se tato oblast týká, tedy zřizovatelů, poskytovatelů a uživatelů. Jinde už je komunitní plánování sociálních služeb zcela běžné, v Hlinsku je to premiéra. Pravidelné schůzky by měly přinést zlepšení práce se zdravotně postiženými nebo seniory, městu třeba chybí lůžka pro seniory, kterých přibývá, a kteří potřebují i ambulantní služby.

Ošklivá díra z cyklostezky zmizí

Chrudim - Na cyklostezce u řeky proti chrudimskému Divadlu Karla Pippicha se nachází několik metrů od mostu díra v asfaltovém povrchu. Díra se za deště plní vodou, takže cyklisté i chodci se jí snaží vyhýbat. Větším nebezpečím by poškozený povrch mohl být pro in-line bruslaře, ale sezona kolečkového bruslení už skončila - a do té příští by všechno mělo být dávno v pořádku. „Lokální opravu asfaltového krytu cyklostezky podél Chrudimky v úseku od hotelu Bohemia až k mostu v ulici Vrchlického budeme provádět ještě letos, máme již vybranou firmu. Součástí opravy je i poškozený úsek u divadla,“ uvedl investiční technik Miroslav Beránek z Městského úřadu v Chrudimi.