Jsou jimi dnes již neexistující létající Černý dům autorů H3T architekti, který byl 39 dní k vidění pod klenbou mostu ve vojenském prostoru v pardubické lokalitě Červeňák. Domeček s obytnou místností s kamny se vznášel asi tři metry nad zemí zavěšen na ocelových lanech. Druhým dílem je Dům v plotě. Tento dům studia Mjölk architekti stojí ukrytý za dřevěným plotem v pardubické části Ohrazenice. Jeho obvodové zdi tvoří difuzně otevřená konstrukce, která je v interiérech pokrytá obkladem ze smrkových prken.

Zařiďte si včas voličský průkaz

Svitavy - Voliči, kteří chtějí odevzdat svůj hlas mimo svůj okrsek, ať už v Česku, nebo v zahraničí, si musí vyřídit voličský průkaz. O jeho vydání mohou požádat do 18. října do 16 hodin. Písemná žádost či žádost prostřednictvím datové schránky musí být opatřena úředně ověřeným podpisem a doručena do dnešního dne na příslušný obecní úřad.

Ekologický taxík nově na letišti

Pardubice - Pardubické letiště vybralo pro přepravu svých pasažérů z letiště do města taxislužbu, která je levná a zároveň ekologická. „Taxislužbu jsme vybírali prostřednictvím eAukce, na základě ceny za přepravu mezi letištěm a hlavním nádražím Pardubice, ceny za pronájem parkovacích míst a kvality poskytovaných služeb,“ uvedla ředitelka civilní části letiště Hana Šmejkalová. Za odvoz z letiště na nádraží či v opačném směru tak cestující zaplatí 89 korun. Přidanou hodnotou je i to, že doprava je zajišťována vozidly s pohonem na zemní plyn, který nezatěžuje životní prostředí jako jiné automobily.

Houbařská rarita

Svitavsko - Urodilo se. Úspěchy hlásí rovněž houbaři ze Svitavska. Svým netradičním úlovkem se přišel do redakce Deníku pochlubit Karel Macháček z Banína.

Opravy uzavřou prohlídkový okruh

Slatiňany - Na dva roky uzavře rekonstrukce jinak nepřístupných míst slatiňanského zámku prohlídkový okruh Pokrok nezastavíš. Poslední šance si jej prohlédnout je tuto neděli 15. října.