Sbírka potravin v Bojanově

Bojanov - Římskokatolická farnost Bojanov pořádá na místní faře během tohoto víkendu od 16 do 18 hodin sbírku potravin pro Potravinovou banku Pardubice. Věnovat je možné jakékoliv trvanlivé jídlo - třeba mouku, olej, konzervy, těstoviny, rýži, čokoládu, cukrovinky a další. Výtěžek bude rozdán prostřednictvím Oblastní charity Pardubice osobám ohroženým sociálním vyloučením, osobám bez domova a zařízením pro osoby v krizi.

Taxík Maxík míří do svitavských ulic

Svitavy - Zbrusu nový minibus Ford Tourneo Custom, který ze společného projektu Nadace Charty 77 a sítě lékáren Dr. Max získalo Středisko sociálních služeb Salvia, bude již brzy brázdit ulice Svitav. Klíče od vozidla slavnostně převzal na Staroměstské radnici v Praze starosta David Šimek. Svitavy jsou jedním ze tří měst, do jejichž ulic letos Taxík Maxík vyjede. Přepravní služba, se kterou má Salvia dlouholeté zkušenosti, slouží seniorům a osobám se zdravotním postižením, aby se dopravili, kam potřebují. Taxík Maxík bude jezdit v pracovních dnech od šesti ráno do šesti hodin večer. Služba je placená a funguje na objednání. Možnost dopravy lze využít i pro jízdy mimo město.

Atapana Pardubákům přiblíží duchovní život indiánů

Pardubice - Známý český cestovatel, etnolog a novinář Mnislav Zelený Atapana v pondělí v krajském městě pohovoří o duchovním životě jihoamerických indiánů. Atapana jezdí k amazonským indiánům už pětačtyřicet let. Na indiánech je podle něj imponující především to, že nežijí materiálním, ale spíše duchovním životem. Přednáška začíná v 18 hodin v přednáškovém sále pardubického zámku.