Pochlubte se svým houbařským úlovkem. Přidat můžete i recept, jak houby upravujete. Fotky a recepty posílejte na e-mailovou adresu: dana.pokorna@denik.cz. Těšíme se na vaše příspěvky!

Pozor na uzavírky

Chrudim - Od středečního poledne začnou nabývat platnosti dopravní omezení kvůli pouti. Do pondělí 7. srpna do 7 hodin bude omezen či uzavřen průjezd Tyršovým, Školním a Resselovým náměstím, dále Širokou ulicí od kruhového objezdu na Bídě, Lázeňskou ulicí od můstku k letnímu kinu, ulicí Čs. partyzánů od křižovatky s ulicí Soukenickou, Novoměstskou ulicí od křižovatky u Václava, Opletalovou ulicí od křižovatky s ulicí Sladkovského a částmi Zahradní a Svěchyňovy ulice. (man)

Hledat vodu začnou od září

Luže - Vedení lužské radnice získalo dotaci na vrt do hloubky až šedesáti metrů, kterým chce nalézt a přivést pitnou vodu do vesniček Doly a Brda, které pod město územně spadají. Vodovod se sem podle slov starosty Radka Zemana nevyplatí zavést a lidé během léta trpí suchem. „Teď budeme dělat poptávkové řízení a administraci, abychom tak kolem září nebo října začali vrtat,“ uvádí lužský starosta. Ačkoliv v uplynulém týdnu hojně pršelo, obyvatelé zmíněných obcí na tom nejsou s vodou dobře.