Práce na rekonstrukci mostu jsou naplánovány až do poloviny listopadu letošního roku. Objízdné trasy, vyznačené dopravními značkami, jsou vedené po silnicích druhých a třetích tříd. Pro rezidenty, veřejnou autobusovou dopravu a složky Integrovaného záchranného systému je objízdná trasa značena samostatně po místních komunikacích v obci.

Lidická ulice je dočasně uzavřena

Moravská Třebová - Krátkodobá dopravní omezení na místních komunikacích ve městě pokračují. Aktuálně byla kvůli výměně vodovodního řadu a přípojek uzavřena ulice Lidická. Uzavřeny budou úseky mezi křižovatkami ulic K. Čapka až Lidická a Sluneční až Lidická (s mírným omezením v křižovatkách). Objízdná trasa je vedena ulicemi Sluneční a K. Čapka. S tím, že ulicí neprojedou, musí řidiči počítat až do konce září letošního roku. Obyvatelům, kteří v ulici bydlí, stejně jako složkám IZS, bude vjezd umožněn.

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko - Hlinečtí policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař. Poškozená dvaatřicetiletá žena si na jednom z internetových portálů objednala 7. července ledničku. Požadovaných pět a půl tisíce korun zaplatila převodem ze svého účtu. A nic se nestalo, lednička dosud nedorazila. „Kolegové případ šetří s podezřením ze spáchání přečinu podvodu, za který hrozí neznámému pachateli až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodává k případu Jiří Tesař.

Dvakrát tahali auto z příkopu

Pardubicko - Dvakrát museli v pátek hasiči odklízet následky dopravních nehod. Poprvé to bylo na silnici I/35 u Chvojence, kde se řidič menší dodávky při otáčení netrefil na mostek a skončil s koly ve vzduchu. Hasiči jej posadili zpět na silnici. Podruhé zasahovali hasiči v Mělicích u Přelouče, kde o půl druhé odpoledne skončila nehoda jak škodou, tak zraněním. Osobní automobil se zde překulil přes střechu. Jeho řidiče sice vyprošťovat nemuseli, zato jej z místa odvezla záchranná služba. Příčiny nehody šetří policie.