Ve škole mají novou učebnu

Pardubice - Na Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích slavnostně otevřeli novou učebnu cizích jazyků. Zajímavé symboly států vymalované na stěnách, vlajky, pohledy, projekty, dokonce i trasa londýnského metra a samozřejmě veškerá nejmodernější technika. I to je moderní učebna za 650 tisíc korun. „Prvotní myšlenka vznikla v únoru, v květnu se vypsala soutěž. Vlastní práce probíhaly od 2. srpna do 30. října. Nejzásadnější bylo, že učebna vyšla přímo od pedagogů jazykářů, kteří inicializovali myšlenku zvýšení kvality výuky jazyků,“ popsal ředitel školy Leoš Šebela. Děti si vyzkoušely interaktivní tabuli a audiotechniku v lavicích. Prioritně je učebna určena pro žáky 2. stupně, využít ji mohou i žáci prvního stupně.

V Trhové Kamenici investují

Trhová Kamenice - Městys Trhová Kamenice zahájil práce na zasíťování stavebních parcel v místní části Svárov. „V současné době se jedná o naši nejvýznamnější investiční akci. Zasíťování parcel bylo vysoutěženo samostatně za 2,2 milionu korun, ale spolu se zemními pracemi se náklady dostanou na přibližně 2,5 milionu korun. Chceme také zpevnit tamější komunikaci, takže bude nutné připočítat ještě peníze za navezení štěrku a podobně. V celkovém součtu asi nakonec nebudeme daleko od tří milionů korun,“ uvedla trhovokamenická starostka Iva Dostálová.

Vysílání o Pardubickém kraji sledují v USA nejen Češi

Pardubice - Poslední tři roky spolupracují Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy na propagaci regionálních turistických destinací i s neziskovou Česko-Americkou televizí. Ta už 14 let vysílá půlhodinu týdně na dokumentárním kanálu kabelové televize v 60 městech pro 2,5 milionu amerických domácností. Její producent John Honner přijel do České republiky natočit další zajímavosti a nemohl vynechat renesanční perlu východních Čech – Zámek Pardubice. Na roky 2018 a 2019 plánuje Pardubický kraj společný roční projekt zaměřený na propagaci kraje a šíření jeho dobrého jména. Zahájen bude 1. května a umožní odvysílat 120 minut videomateriálů o našem kraji v oblíbených pravidelných pořadech „Discovery Regions of Czech Republic“ a „Exploring Czech Lands“.

Oslavili svatbu

Miřetice - V pohostinství u kapličky uspořádala obec Miřetice tradiční oslavu jubilejních svateb. Manželské páry se zde sešly v úctyhodném počtu a společně zde oslavily své výročí. O zahájení odpoledne se postarali žáci z MŠ a ZŠ Miřetice a dále tanečnice Karolína Hašková a Nikola Chourová. Po slavnostním přípitku a podepsání se do pamětní knihy následovala volná zábava, při které hrála skupina Duo Czech.