Mimořádné veřejné zastupitelstvo začne ve čtyři hodiny odpoledne a na programu schůze má jediný bod. V zasedací místnosti městského úřadu se bude řešit souhlas s podáním žádosti o zastřešení místního zimního stadionu. Se střechou bude stadion hlavně v zimě nezávislý na venkovním počasí a sezona pro milovníky bruslení by se mohla protáhnout o několik týdnů.

Hasičský sbor z Rané oslaví výročí

Raná - Místní sbor dobrovolných hasičů si následu- jící sobotu připomene sto třicáté výročí své existence. Program začne o půl jedné odpoledne slavnostním průvodem, následovat bude položení věnců a uctění památky zesnulých občanů. Zazní slavnostní projevy hostů a na letním parketu se poté odehraje zábavné odpoledne. Nebudou chybět ukázky hasičské práce a techniky, a to jak historické, tak i současné. Slavnostní odpoledne zpestří Hasičská hudba Skuteč. Večerem bude provázet kapela Mat4.

Automatické mlýny rozezní hudba

Pardubice - V pátek se areál Automatických mlýnů promění ve festivalovou zónu. Na venkovním pódiu zahrají představitelé české hudební scény jako například Mydy Rabycad, největší tuzemská electroswingová kapela. Po sedmileté odmlce se na scénu vrací minus123minut, kteří kombinují jazz, funky, rock a další styly. Ve vnitřních prostorách pak bude výstava obrazů pardubické malířky Veroniky Tucoglidisové. Vstupenky na akci jsou k dostání přes server smsticket. Akci odstartují Limited Edition v 17.30 hodin.