Jako hostující sólistka se představila japonská houslistka Reiko Watanabe, která vystoupila například s Národním symfonickým orchestrem ve Washingtonu či Hamburskou filharmonií. V průběhu večera zazněl i Mozartův Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur. Další koncert se uskuteční ve středu 8. listopadu od 19.30 hodin. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích a také online od 220 korun.

Hledají tiskové mluvčí. Neúspěšně

Svitavsko - Hned dvě města, Svitavy a Moravská Třebová, hledají aktuálně nové tiskové mluvčí. Prozatím neúspěšně. Svitavská radnice otevřela druhé kolo výběrového řízení. Do toho prvního se podle starosty Davida Šimka přihlásilo osm uchazečů. „Odpověď je jednoduchá. Měli jsme nějaké představy, a ty nebyly naplněny. Je to také o odvaze, kdo má vůbec sílu se přihlásit. Momentálně nastala doba, kdy velká spousta lidí jenom zkouší a nejde cíleně za nějakou pracovní pozicí,“ povzdechl si svitavský starosta David Šimek. Rovněž město Moravská Třebová je bez tiskového mluvčího. A to už od srpna. Ani tam se radním v prvním kole nepodařilo vybrat vhodného kandidáta.

Kašna už udrží napuštěnou vodu

Trhová Kamenice - Donedávna prosakující kašna v centru Trhové Kamenice se slovy starostky městyse Ivy Dostálové konečně „umoudřila“. Ještě v létě z ní voda unikala takovým tempem, že ji bylo nutné jednou za několik týdnů doplnit až 11 krychlovými metry vody. „Restaurátor Martin Kovařík kašnu zaspároval a vymazal jílem, takže hladina vody přestala klesat. Teď jsme už před zimou kašnu vypustili a vypnuli jsme i její vnitřní osvětlení. Na jaře před napuštěním dojde ještě k jednomu ošetření, aby mohla kašna opět fungovat jako plnohodnotná dominanta našeho náměstí,“ doplnila Iva Dostálová.