Chrudimsko: Navzdory počasí na lyže do Hlinska

Hlinsko - Přestože na většině území České republiky spíše prší, Skiareál Hlinsko dokáže udržet v provozu lyžařské sjezdovky. V neděli se jezdilo do 17 hodin na malé sjezdovce a na dětském svahu, v provozu byly i vleky. A jak řekl Deníku Jan Vondráček ze Ski Klubu Hlinsko, který Skiareál obsluhuje, příští víkend už by se mělo jezdit od půl deváté až do 18 hodin. Na svahu se v neděli pohybovalo v průměru padesát lidí. A to přesto, že v počasí, kdy teplota dosahovala místy až sedm stupňů nad nulou, by jen málokdo očekával, že se vůbec bude lyžovat. V půjčovně si můžete půjčit kompletní vybavení na celou sezonu. Připraveny jsou i testovací lyže nejvyšších modelových řad.

Orlickoústecko: Opravenou halu otevřou veřejnosti

Česká Třebová - Slavnostně otevřena bude sportovní hala v České Třebové, na které se před rokem zřítila střecha. Na čtvrtek plánuje kraj ve spolupráci s basketbalovým klubem BK Pardubice bohatý doprovodný program, který vyvrcholí v 17 hodin utkáním 1. národní basketbalové ligy mužů mezi BK Synthesia Pardubice a BK Snakes Ostrava.

Pardubicko: Glenn Miller Orchestra v Ideonu

Pardubice - V pardubickém centru Ideon v pondělí od 19 hodin vystoupí legendární Glenn Miller Orchestra. Slavný swingový orchestr předvede publiku hity, jako je třeba Moonlight Serenade či In the Mood. „Každé dva roky program měníme, ale ty nejznámější skladby nemůžeme vynechat,“ řekl Wil Salden, kapelník této swingové party.

Svitavsko: Druhá přímá volba prezidenta Česka

Svitavy - V historii České republiky teprve podruhé volí lidé prezidenta České republiky v přímé volbě. Znamená to, že nejpozději tento týden by měly dorazit do schránek voličů hlasovací lístky. Voliči mohou vybírat z devíti kandidátů. Volby se uskuteční v obvyklou dobu. V pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.