Návštěvníci si vyzkoušeli disciplíny, které jim představili handicapovaní sportovci a zasoutěžili si v jízdě na tobogánech, a na laserovém střeleckém trenažéru. „Tento den pořádáme na podporu Martina Zacha, člena pardubického oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér,“ uvedl Jiří Doležal, prezident Lions Clubu Pardubice. Martin Zach je upoután na invalidní vozík a závodí v hodu kuželkou.

Zákrejsova ulice projde proměnou

Polička - Dvě velké zásadní změny proběhnou v ulici Zákrejsova. Město Polička uspělo se žádostí o dotaci na opravu chodníků po obou stranách ulice včetně autobusových zálivů. Po jedné straně bude chodník prodloužen a naváže na novou cyklostezku do Bořin. Další změnou bude zásadní rekonstrukce silnice od evangelického kostela až po značku Polička na konci města u sjezdovky. Město včera informovalo, že probíhají intenzívní jednání o časové harmonizaci obou staveb včetně soutěže na výběr dodavatele.

Na Pastýřce hrozí nebezpečí úrazu

Moravská Třebová - Město upozorňuje turisty a návštěvníky rozhledny Pastýřka na nutnost zvýšené opatrnosti. „Poškozen je přístřešek, pod který je nyní zamezen vstup. Respektujte, prosíme, tento pokyn,“ apeluje na příchozí tisková mluvčí města Dagmar Zouharová. Přístřešek byl postaven v roce 2003 z prostředků sdružení Region Moravskotřebovska a Jevíčska.