Páteřní trať na Olomouc byla na dvou místech neprůjezdná a postihla i okolní kraje. Mohly za to popadané stromy a poruchy na trakčním vedení. V ranní špičce však byla zpožděná taková řada vlaků, že se údaje nevešly ani na informační tabule v odjezdové hale.

Bouřka neřádila jen na Jevíčsku

Poličsko - Bouřka a silný vítr, které se prohnaly ve čtvrtek nad ránem Jevíčskem, působily dopravní komplikace a škody i na jiných místech Svitavska. Krátce před půl čtvrtou ráno vyjížděla jednotka profesionálních hasičů z Poličky ke spadlému stromu a popadaným větvím do Sebranic. Ani odpoledne před tím poličští hasiči nezaháleli. Před čtvrtou hodinou odpoledne hasili hořící auto ve Starohradské ulici v Poličce a o dvě hodiny později kvůli podezření z úniku plynu měřili koncentrace v ulici Edvarda Beneše.

Voda v přehradě nepřeje koupání

Seč - Rozbory vody zveřejněné hygieniky ukazují, že voda v Sečské přehradě nyní neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Voda, ve které teď dominují sinice vytvářející vodní květ, zůstává nevhodná pro koupání dětí, těhotných žen, alergiků a osob s oslabeným imunitním systémem. Výsledky jsou stejné pro odběrná místa v lokalitách Ústupky, Hoješín i Semtín. V heřmanoměsteckém Konopáči je naproti tomu voda zcela v pořádku a je tedy vhodná ke koupání.

Zdravotníci boj o život nevzdali

Stolany - Ve čtvrtek krátce po půl dvanácté přijalo operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje tísňovou výzvu vážné nehody staršího muže. Na zásahu spolupracovaly dva vozy, z toho jeden s lékařem. Ihned po příjezdu na místo začaly posádky provádět nepřímou srdeční masáž a připojily pacienta k umělé plicní ventilaci. Po dlouhém boji o pacientův život, po podání léčiv a dalších úkonech, byla obnovena pacientova srdeční činnost. Muž byl poté transportován na ARO chrudimské nemocnice.