Ředitelka a primářka ústavu Michaela Tomanová prezidenta republiky vyzvala, aby šel ve stopách prezidenta Masaryka, který brandýský ústav, jenž tehdy nesl přídomek vodoléčebný, navštěvoval v létě i několikrát. Miloš Zeman od ní s úsměvem přijal poukaz na léčebně rehabilitační pobyt pro celou rodinu. „Toto nepovažuji za korupci, ale opožděný vánoční dárek," glosovala přijetí daru hlava státu.

Mezi pacienty ústavu si prezident, který se nazýval hypochondrem, postěžoval na své zdravotní neduhy související s neuropatií, tedy necitlivostí nohou. S podobnými potížemi a dalšími pohybovými problémy se v Brandýse léčí pacienti z celé republiky. Je i vedení potěšil hejtman Martin Netolický, který přislíbil finanční prostředky na opravu bazénu. „Projektujte a začněte soutěžit," vyzval ředitelku Michaelu Tomanovou a dodal: „Tím bude ústav kompletně obnovený." (miš, daf)

„Pan prezident na mě zapůsobil velice dobře. Je to vzdělaný a chytrý muž." Miroslava, pacientka

„Myslím si, že to, co říkal, bylo vždy k věci. Ještě jsme mohli diskutovat déle. Chtěl jsem navrhnout, aby místo těch velkých skladů, co tady staví firmy, se stavěly takovéto ústavy pro celou Evropu." Zdeněk Stehlík, pacient