Ve volebních místnostech finišují

„My jsme připraveni tak, že by se už volby mohly spustit," konstatovala ve středu s nadsázkou tajemnice Městského úřadu v České Třebové Věra Pirklová. Ve volebních místnostech už byly namontovány zástěny, umístěny volební urny. Jen výzdoba ještě scházela. „To mají za úkol okrskové volební komise. Na vývěsky musí umístit hlasovací lístky, oznámení o volbách, o jednotlivých volebních okrscích a podobně. Ale jako úřad už máme vše připraveno," upřesnila tajemnice.
Také v Ústí nad Orlicí se ve středu pilně pracovalo. Jak Orlický deník informovala tajemnice tamního úřadu Eva Kalousková, vybavení volebních místností bylo shromážděno na radnici, dnes bude následovat rozvoz. „Rozvážet se budou zástěny, urny i drobnosti, jako jsou ubrusy a znaky, aby byly volební místnosti vybaveny v souladu se zákonem o volbách," uvedla.

O komise i volební průkazy byl zájem

Obě tajemnice největších měst okresu se shodují, že problém s naplněním volebních komisí nebyl. Spíš naopak. Strany a hnutí delegovaly dostatek členů. „Doplňovali jsme jen několik míst v komisích. Zájem z řad občanů byl, posílali maily, kde by chtěli být v komisi. Kde bylo místo volné, akceptovali jsme jejich přání. Zájem byl ještě vyšší, než jsme mohli uspokojit," dodala Eva Kalousková.
„Na odbyt" šly také voličské průkazy, které umožňují volit mimo trvalé bydliště. Ke středečnímu poledni jich v Ústí nad Orlicí vydali 197, což je podle Evy Kalouskové obvyklý počet.