„Takový Silvestr nepamatuju, a to je to tady už můj pátý Silvestr. Nevzpomínám si, že by se během svátků nepřijal žádný pejsek. Celkově byly svátky klidné, tentokrát jsem nemusela řešit ani žádné telefonáty," podělila se o své zkušenosti Renata Kristková z Canis centra v Dolním Třešňovci, které přijímá pejsky z Lanškrounska a České Třebové. Provozovatelka věří, že kromě šťastné náhody sehrály roli i rady, které pejskaři před novoročními oslavami opakovaně dostávají. Vodit psy na vodítku, od odpoledních hodin je držet doma, venkovní hlídače zavřít třeba do garáže… to vše a mnoho dalšího si alespoň někteří chovatelé zřejmě vzali k srdci.
Žádný pes neskončil ani v útulku Na trati v Ústí nad Orlicí. „Měl jsem asi pět nebo šest telefonátů, že se někomu ztratil pes, ale majitelům se je podařilo najít, byli většinou i v přímém kontaktu s městskou policií," uvedl majitel útulku Jaroslav Kovář. I on se domnívá, že si pejskaři dávají větší pozor.
Naopak zvýšený počet telefonátů zaznamenala Eva Vrkočová ze žamberského útulku. Většinou volali lidé z okolí Žamberku. K těmto smutným případům přidala i jeden se šťastným koncem, který se odehrál ve čtvrtek. Po dnech bloudění byla v Žamberku nalezena zlatá sheltie, která se před Vánocemi ztratila na Rychnovsku. Šťastná rodina si ji převzala.