Pardubicko: Galerie do mlýnů? Radikální změna

Pardubice - Ve středu se uskuteční jednání komise pro realizaci záměru umístění Východočeské galerie do Automatických mlýnů. Nové sídlo by znamenalo radikální změnu. Technická památka, upravená pro potřeby galerie, by splňovala požadavky péče o sbírky a garantovala možnost zapojit se do velkých mezinárodních projektů.

Svitavsko: Od tučného čtvrtku po masopust

Svitavsko - V neděli začíná masopust, třídenní nevázané veselí před čtyřicet dní trvajícím obdobím půstu, které vyvrcholí Velikonocemi. Předzvěstí masopustu je tučný čtvrtek, na který by lidé podle tradice měli co nejvíce jíst a pít, aby byli celý rok při síle. Na masopust můžete v sobotu odpoledne zamířit třeba do Bystrého.

Chrudimsko: V Hlinsku zazpívá Radůza

Hlinsko - V Multifunkčním centru ve středu od 19 hodin zazpívá divákům Radůza. Zazní nejen písně z posledního alba Marathon příběh běžce, ale i písničky z prvních desek a také ty, které jsou zbrusu nové a na své vydání na nosiči teprve čekají.

V Proseči odhalili pamětní desku
Proseč - V pondělí odpoledne hodin byla na náměstí Dr. Tošovského v Proseči odhalena pamětní deska. Připomíná udělení domovského práva německým spisovatelům Thomasi a Heinrichu Mannovým, návštěvu Thomase Manna s rodinou v Proseči a prosečského občana Rudolfa Fleischmanna, který se o udělení domovského práva zasloužil.